1. min.: domácí získali první roh, Mašát z něj našel Pravdu, jehož hlavičku Křížek jen vyrazil k Polodnovi, jenž v pozici ležícího střelce míč dotlačil za brankovou čáru – 1:0.

2. min.: nedorozumění Pastyrika a Pravdy využil rychlonohý Kaňák a tvrdě vypálil ke vzdálenější tyči – 1:1.

4. min.: Rakovanův roh odkopl Linhart jen dva metry za vápno a nejzkušenější muž na ploše Homoláč nedal parádním halfvolejem Samoelovi v brance Písku šanci – 1:2.

„Škoda pro ty diváky, kteří přišli trošku později, včetně vedení našeho klubu. Ti o to hlavní přišli,“ usmíval se trenér Dynama Jiří Lerch.

Zato píseckého kouče šokující úvod hodně mrzel. „Přitom já své hráče na tu situaci, která první brance předcházela, upozorňoval. I na to, jak by ji měli řešit. Mrzí mě, že jsme přesto v začátku zaspali a dvakrát inkasovali,“ hněval se Karla Musila

Jeho svěřenci po úvodním šoku opravdu ve zbytku poločasu působili nervózním dojmem, kazili přihrávky a často jim i lehké míče utíkaly do autu. „Ty dva rychlé góly se na nás v první půli hodně podepsaly,“ souhlasil Musil.

Přesto mohli písečtí fotbalisté náskok soupeře smazat ještě do přestávky. Do první půlhodiny totiž kopali čtyři rohy, které dostaly hostující obranu do nevídaných potíží. Z prvního rohu hlavičku zcela volného Pravdy dorazil Polodna na 1:0, po druhém rohu znovu osamocený Pravda poslal hlavou míč nad bránu a po čtvrtém rohu Polodna, opět sám jako voják v poli, hlavou už mířil přesně, jenže Křížek mu skvělým zákrokem pokazil radost.

Pravda, Mašát rohy kopat umí, ale ze čtyř rohů jen jeden zadáci Dynama odvrátili, a to je málo. „Taky domluva o půli byla hodně ostrá, něco takového se nesmí stát,“ zlobil se většinou klidný a uvážlivý trenér Lerch. „Každý má svou roli, jenže tam byl strašný chaos. To prostě nechápu.“

Stačili jen srovnat

Zatímco do přestávky se hrála vyrovnaná partie a slibné příležitosti měly oba týmy, ve druhé půli měl hru ve své moci písecký favorit. „Podařilo se nám vyrovnat, jenže v klíčové chvíli, kdy jsme mohli zápas rozhodnout a získat nesmírně důležité tři body, jsme neproměnili penaltu,“ zmínil trenér Musil velkou možnost završit obrat v zápase.

Většina diváků čekala, že na pokutový kop, odpískaný po pádu Polodny přes Peroutkovu nohu, jako osvědčený exekutor půjde Zušťák, jenže míč si postavil Pastyrik – a jeho střelu brankář Křížek vyrazil. „Na tréninku jsme penalty nacvičovali a Hozna Zušťák neříkal, že na ni nepůjde. I já byl tudíž překvapen, když se této role ujal Pastyrik,“ vrtěl hlavou písecký trenér.

Toho domácí ztráta moc mrzela. „Budeme bojovat o čelo tabulky až do posledního kola, namotivovat hráče ale nebude snadné,“ smutně uzavřel trenér Karel Musil.

To hosté remízu brali. „Mrzí nás, že jsme o dva body obrali Písek, protože druhou ligu tady na jihu Čech potřebujeme, my ale hrajeme o záchranu a bod z Písku, který má zkušené mužstvo a ve třetí lize patří ke špičce, pro nás má velkou cenu,“ podtrhl trenér Lerch, jenž vsadil na zajištěnou obranu a brejky. „Gól hned v úvodu nás zaskočil, ale zvládli jsme stejně rychle odpovědět a dvěma góly skóre otočit,“ pochvaloval si trenér Jiří Lerch. „Ve druhé půli jsme bohužel nehráli to, co do přestávky, a po chybě jsme dostali na 2:2. Penaltový zákrok jsem dobře neviděl, ale věřím, že penalta byla odpískaná spravedlivě. Křížek ji naštěstí chytil. Naopak v závěru Písku pomohla tyč,“ zmínil nepřehlednou situaci před píseckou brankou.