O změnách ve Spartaku Deník hovořil s předsedou fotbalistů Spartaku Trhové Sviny Janem Gažákem.

Kdo povede Trhové Sviny?

Pavel Randa dokončí tuto sezonu a po něm se ujme pozice hlavního trenéra Martin Písko, jenž jako hráč končí. Má licenci B a v klubu doposud vedl starší žáky v krajském přeboru.

Už víte, kdo mu bude dělat asistenta?

Vypadá to, že David Štojdl.

Ten bude i hrát?

Pořád ho trápí koleno. Na jaře odehrál dva zápasy a do dalších utkání ho na hřiště koleno nepustilo. Uvidíme, jak na tom bude, pořád ho to táhne na trávník.

Hráčský kádr zůstane stejný?

Počítáme s tím, že se vrátí a zase bude působit ve Svinech  Lukáš Lenk, kterému končí hostování v Olešnici.  Otazník visí nad Michalem Vrábkem, kterého kamarádi přemlouvají, aby šel do Nové Vsi.

Museli byste hledat brankáře, anebo by se ujal role jedničky Michal Krauskopf?

Nikoho bychom nehledali. Na postu jedničky by chytal  Michal Krauskopf a  jako dvojka by začal Karel Brůha, jenž byl v dorostu SKP.

Když se ohlédnete za jarem,  nebyla výměna trenéra chybou?

Vycítili jsme, že bychom měli zkusit dát týmu nějaký impulz, že to je poslední možnost, jak mužstvo nakopnout. Ale výsledky nepřišly. Pořád to bylo trápení.

Těšíte se do I.B na to, že tým bude zase častěji vyhrávat?

Věřím, že budeme hrát důstojnější roli než v I.A. Samozřejmě nás sestup mrzí, mysleli jsme si, že by mohlo být v našich silách soutěž zachránit. Ale hráči asi ještě nedozráli. Každý manšfat v I.A má nějakého rozdílového hráče a v tom našem takový chybí.

Jan Gažák o utkání s Velešínem (3:0): „Labutí píseň. Zápas se mi líbil. Na to, že hrála sestupující mužstva, mělo utkání kvalitu. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem a vypracovali jsme si dvě tři příležitosti. Velešín trochu zlobil, ale jen po vápno. Vyšlo nám střídání: střídající Kolář fantastickou přihrávkou vybídl k prvnímu gólu Horelicu.  Velešín pak hodně otevřel hru, naši hráči chodili do přečíslení a z brejků přidali další góly, takže spokojenost. Musíme se připravit na příští sezonu v I.B."

Další hlasy trenérů z I.A najdete ve čtvrtečním vydání Českobudějovických listů.