Se 14 body na podzim nejslabšízástupce Českobudějovicka ve fotbalové I.B třídě, Slavoj Srubec, vedl v prvním jarním předehrávaném kole nový trenér.

K A-týmu se přesunul ze záložního celku Milan Čečka, jenž vystřídal Petra Mrkvičku. Ten se rozhodl rezignovat na funkci a vykonávat "jen" funkci vedoucího mužstva, přestože závěr podzimní části týmu pod jeho vedením celkem vyšel. "Jasně to dokazuje, že s lepším přístupem máme v soutěži na víc, než hrát jen o záchranu,"popíchl Mrkvička svésvěřence po úspěšné letošní derniéře v I.B. Porazili v ní doma Třebětice 1:0.

Taková slova nezazněla na Srubci poprvé. Podobně promluvil do duše hráčskému kolektivu i Mrkvičkův předchůdce Miroslav Mičan.Ten v loňské sezoně bojoval se Srubcem o udržení do posledního kola, kdy užSlavoj neměl svůj osud jen ve svých rukou, přestosoutěž se štěstím udržel. A prohlásil: "Pro trenéra je to rozhodně dobrá zkušenost."

Hlavněale poznamenal, že hráči by měli dávat fotbalu víc. I proto se Miroslav Mičanraději vrátil zpátky do Borovan a Srubec musel hledat náhradu.Nový předseda oddílu Václav Bouřilsi vytipoval Františka Šturmu, ale ten nabídkupřehodnotil ado funkce nenastoupil.

Zodpovědnost na sebe vzal člen výboruPetr Mrkvička.Na podzim se představiltaké jako zdatný autorbonmotů. Nedávno,když veřejně avizoval svůj odchod z lavičky,se pro Deníknechal slyšet: "Hráči potřebují trenéra typuIvan Trojan z Okresního přeboru. Rasa," připomněl postavičku z populárního seriálu na Nově. Jenže metody ambiciózníhoTrojanaalias Bohumíra Zenkla se vjednom z dílůbrzy začaly hráčům Slavoje Houslice zajídat a nakonecvedeníupeklo lest, aby se trenérazbavilo…

Srubec nyní neexperimentovala zvolil méně radikální řešení, když sáhldo vlastních řad.Povýšil trenéra, kterého zná.Milan Čečka přichází ze záložního celku a není to náhoda -když bylo třeba, hráči béčka v čele se zkušeným matadorem Karlem Kohoutem áčku Slavoje nejednou vytrhlitrn z paty.