Jaroslavu Šilhavému 30. června smlouva končí a dle informací ze Střeleckého ostrova vedení klubu rozhodlo, že o jejím prodloužení se současným koučem jednat nebude.

„Jaroslav Šilhavý v loňské sezoně přebíral A-tým ve velice složité situaci, a přestože nás mohl někdo odepisovat, dvě kola před koncem jsme měli zajištěnou ligu i pro letošek,“ říká se v oficiální zprávě klubového webu.

V letošním ligovém ročníku si Jihočeši zajistili ligovou příslušnost pro nadcházející sezonu 2011/2012 opět dvě kola před koncem sezony, přesto vedení klubu došlo k závěru, že nastal čas na změnu. „Dostali jsme se do stavu, kdy je potřeba kádr týmu okysličit a udělat nějakou změnu. Výsledky v letošním ročníku sice znamenají záchranu v lize, ale herní projev nebyl především na hřištích soupeřů ideální a na tom chceme v následující sezoně zapracovat,“ dle serveru dynamocb.cz řekl generální manažer Jiří Kotrba.

„Úspěšnost či neúspěšnost nelze měřit kolem, kdy jsme se v lize zachránili, ale dle toho, kolik hráčů z mládežnických týmů se podaří zabudovat do A–mužstva,“ upřesnil Kotrba pro Deník a dodal, že neméně důležitým měřítkem také je, zda jednotliví hráči Dynama jsou schopni se prosadit i ve špičkových českých či zahraničních mužstvech. „I kvůli tomu tu mladé hráče vychováme,“ uvedl.

Jaroslav Šilhavý přišel do Dynama v sezoně 2009/2010 po deseti kolech, kdy byl tým se ziskem šesti bodů na předposlední příčce ligové tabulky. Do konce sezony pak Jihočeši nasbírali pětadvacet bodů a s celkovým ziskem jednatřiceti bodů skončili v lize na 13. místě. V letošní sezoně vedl kouč Šilhavý Dynamo zatím v devětadvaceti zápasech a v nich už jeho svěřenci získali o jeden bod víc než loni. Navíc si bilanci trenér může ještě vylepšit v sobotu v posledním kole v Liberci.

„Trenéřina je moje práce a změny působiště k ní patří,“ krčil rameny Jaroslav Šilhavý. „Prožil jsem v Budějovicích rok a tři čtvrtě a myslím si, že se nemám zač stydět,“ poznamenal až do konce této sezony stále ještě trenér Dynama. „Důvody, které vedly klub k rozhodnutí mi smlouvu neprodloužit, sice neznám, avšak respektuji je,“ řekl.

„Už nedávné komuniké, že když nezískáme ve dvou domácích zápasech v řadě určitý počet bodů, může dojít ke změnám v realizačním týmu, bylo signálem, že po sezoně mohu ve funkci skončit,“ připomněl Šilhavý.

Dle jeho soudu se v poslední době dařilo do týmu dostat i mladé hráče. „Útočnou dvojici Ondrášek a Stráský nám řada klubů může závidět, stálé místo v základu má Nitrianský,“ uvedl Šilhavý. „Možná, že někdo jiný na mém místě by některé věci dělal jinak, já ale mám čisté svědomí a ze své práce i dobrý pocit,“ uzavřel Jaroslav Šilhavý a ujistil, že na své angažmá na jihu Čech bude v dobrém vzpomínat. „Poznal jsem tu spoustu dobrých lidí a našel si tu řadu nových přátel,“ zdůraznil.

O tom, kdo A–tým Dynama povede v nové sezoně, ještě rozhodnuto není. Dle informací, které Deník jižní Čechy má, jednou z možností je také model, který praktikuje pražská Sparta, kde generální manažer Jozef Chovanec zastává i funkci šéftrenéra.

To by se v Dynamu asi týkalo Jiřího Kotrby, jenž ostatně tuto eventualitu přímo nevyloučil. „Definitivně však rozhodnuto není,“ podtrhl.