Českobudějovičtí fotbalisté v lize už poosmé v řadě nevyhráli a jejich pozice na spodku tabulky začíná už být kritická.

Z třízápasové série s „hratelnými“ soupeři (se Slováckem a Kladnem doma, s Příbramí venku) si vedení klubu slibovalo minimálně šest bodů, z těch ale zbyly pouhé dva.

„Od svého mužstva jsem cítil vůli po vítězství a myslím, že jsme za ním i docela slušně šli,“ stýskal si po zápase trenér Pavel Tobiáš, jenž už rozestavením týmu potvrdil, že slova o sázce na ofenzivu myslel zcela vážně. „Hráli jsme do rizika a vytvořili si i šance, ty jsme bohužel nevyužili. Proto jsme ztratili doma další dva veledůležité body,“ smutnil.

Dynamo začalo vpředu na hroty Ondráška a Sedláčka, ty z postu prakticky třetího forwarda doplňoval Hudson a na poslední půlhodinu přišel ještě Mes〜zároš, jenž spolu s Ondráškem měli každý po dvou velkých šancích. Oba v nich pohořeli.

Tah s Doležalem na beku se Tobiášovi povedl, podél pravé lajny šla většina útočných akcí Dynama. Na druhou stranu první velikou šanci Ondráškovi v začátku utkání připravili vlevo Žižka a Krob.

Tobiáš na tiskovce odpovídal i na trošku jedovatý dotaz, co říkal výkonu Sedláčka. Tomu se zápas nepovedl. „Sedláček charakterizoval výkon celého týmu: obrovská snaha a bojovnost, ale nic z toho. Začal dobře, postupně se ale vytrácel. Míče ho nenacházely, asi neměl to potřebné štěstí – ostatně jako celé mužstvo..,“ říkal s hořkostí v hlase.

A vzhledem k situaci, v jaké se Dynamo v tabulce nachází, zákonitě dostal Tobiáš i dotaz, zda se nebojí o svou pozici na postu trenéra. „Já se bojím o pozici Dynama. Tu jsme bezgólovým výsledkem nesporně ohrozili. Ty tři body se dneska uhrát měly. To je bez diskuse. Ke své vlastní osobě mohu říci jen to, že mě hrozně mrzí, že jsme nevyhráli. A to přesto, že hráči zápas poctivě odpracovali,“ podotkl. „Kdybychom v každém utkání, které jsme do této doby odehráli, pracovali jako tentokráte, rozhodně bychom na tom nebyli tak špatně, jak na tom jsme,“ dodal.

Byť některé média už včera ráno do éteru pustila zvěst, že Tobiáš byl z funkce odvolán, vedení klubu ji dementovalo. „Do mužstva přišli noví hráč a trenér s nimi teď nějaký čas potřebuje pracovat,“ oznámil včera Deníku generální manažer Dynama Jiří Kotrba.