O záchranu bojující fotbalisté Bavorovic měli osud ve svých rukou, ale nejdůležitější zápas roku nezvládli a po porážce v Nové Vsi sestupují. Do I.B je doprovodí Ledenice, které vydržely v soutěži jen rok.

Naopak historický úspěch prožívá se svými fanoušky Ševětín: po letní přestávce naskočí do krajského přeboru! Druhá Slavia skončila jen o tři body pozadu.

Trenéři a činovníci hodnotili pro Deník derniéry.

Protivín – Týn 3:3. Jaroslav Vondrášek, Týn: „Sehráli jsme určitě nejlepší utkání sezony. Na půdě již postupujícího Protivína jsme dokázali domácí přehrávat a vést dvougólovým rozdílem. Soupeř potvrdil, že patří do krajského přeboru. Sice jsme o vítězství přišli a uhráli remízu, ale vyzdvihl bych výkon celého mužstva, protože ačkoli nám chyběli čtyři hráči základní sestavy, tak potvrdilo, že se umí prát o body s těmi nejlepšími."

Ševětín – J. Hradec B 3:4. Jiří Orlíček, Ševětín: „Chtěli jsme dát šanci mladému brankáři Trnkovi, který s námi trénuje, jinak byla sestava stejná, chyběli jen zranění. Ale moc jsme brankáři nepomohli. Na začátku při centru šel ven, srazil hráče a pískala se penalta, kterou hosté proměnili. O poločase bylo za stavu 0:3 mytí hlav, přeskupil jsem sestavu a hráči přistoupili ke hře lépe, takže po utkání jsme si mohli sednout a oslavit postup do krajského přeboru."

Hrdějovice – Ledenice 0:1. Jaroslav Čížek, Hrdějovice: „Udělali jsme sestavu tak, abychom zachránili béčko, takže jsme pět kmenových hráčů doplnili dorostenci. Byl to vyrovnaný zápas. Chvilkami Ledenice měly lepší kvalitu, hlavně Kadlec byl vidět. Ve druhém poločase nám byl vyloučen Bíca, jenž fauloval unikajícího Winklera, a v závěru Ledeničtí přesilovku přece jen využili: prosadil se právě Winkler, jenž dal v 77. min. rozhodující gól. Závěr sezony jsme dohrávali víceméně z povinnosti."

Pavel Vajgel, Ledenice: „Měli jsme v zápase převahu, z množství šancí jsme bohužel dokázali proměnit jen jednu. Zaslouženě jsme vyhráli, v zápase jsme byli lepší. Bohužel nám chybějí čtyři body, které jsme rozdali v soubojích týmům, s nimiž jsme se prali o záchranu… Přesto jsem dostal nabídku, abych u týmu pokračoval, a já ji přijal."

Roudné B – Kaplice 3:0. Libor Šolc, Roudné: „Naše mladá sestava byla po celý zápas jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrála 3:0, když ještě další šance proti Kaplici neproměnila."

N. Ves / Brloh – Bavorovice 1:0. Karel Franěk, Bavorovice: „V klíčovém utkání jsme hráli osmdesát šest minut vyrovnanou partii. Domácí sice měli mírnou převahu, ale do vyložených šancí se nedostávali. Z brejku jsme se dvakrát – Kučerou a Kováčikem – dostali až před brankáře, ale kýžený gól jsme nevstřelili. A nakonec jsme neubránili ani remízu, která nám stačila. Fišer nám dal jedinou branku a ta rozhodla. Sestup nebereme jako tragédii, ale jako restart fotbalu v Bavorovicích."

Loko ČB – Čt. Dvory 4:2. Pavel Hanel, Lokomotiva: „V posledním utkání se už o ničem nerozhodovalo, a tak se hrál uvolněný fotbal. Konečně se nám podařilo dát i nějaký gól; na jaře se nám střelecky nedařilo. Do druhého poločasu jsme poslali čtyři dorostence, včetně Navrátila, který přechází z mladšího do staršího dorostu, a dal čtvrtý gól."

Robert Čepička, Čtyři Dvory: „Domácí chtěli vyhrát, my si jen užít dokopnou, proto to takhle dopadlo. Vedli jsme pěkným gólem, domácí vyrovnali, my vedli 2:1, domácí opět srovnali… A pak se nám to zhroutilo. Neměli jsme chuť ani sílu, dostali dva góly a jeli domů s porážkou. Byli jsme rádi, že je konec."

D. Voda – Větřní 0:3. Zdeněk Frolík, Dobrá Voda: „Končili jsme sezonu se třemi dorostenci v základu, měli jsme hráče zraněné a na dovolené, takže jsem rád, že je konec. Šance jsme měli, bohužel je ale nevyužili a soupeř nás trestal. Musíme se dát dohromady na příští rok, budeme řešit post trenéra i složení týmu. Máme na to ještě čas."

Slavia České Budějovice – Velešín 1:0. Karel Kladenský, Slavia: „Byl to nadprůměrný zápas dvou týmů, které hrají podobný, kombinační fotbal. V první půli byli lepší hosté, podržel nás však brankář Wolf. Po přestávce už jsme byli aktivnější my a nakonec jsme se těsně před koncem dočkali gólu, když se pohotově trefil Wejskrab. Během utkání jsme také třikrát nastřelili brankovou konstrukci, takže naše výhra se dá označit za zaslouženou."