Mimochodem – zkušený kouč před lety v divizi krátce působil, když vedl rezervní tým Dynama, hrající tehdy své domácí zápasy v Dubenci. Ve stejném ročníku nechyběla mezi týmy ani Čížová…

Na stadion Malše Jiří Vlček zavítal v sobotním dopoledni s manželkou – a zvědav prý byl hlavně na to, jak se hosté z Čížové vypořádají s odlivem hráčů. „Odešlo jí šest lidí, čekal jsem, jak se s tím srovná. A Roudné? Potvrdilo výkony z turnaje na Hluboké, mladí kluci létali a šli za vítězstvím víc než Čížová," postřehl z tribuny českobudějovický kouč, jenž si myslí, že Roudné mělo potvrdit výsledek ještě třetí brankou. „Ale nepotvrdilo a po ojedinělé chybě Míry Jirkala se pak trápilo," cítil, jak se Malše strachovala v závěru o výsledek.

Několik hráčů v roudenských barvách trenér potkal v mládežnických týmech Dynama, a tak ho počínání Malše v soutěži zajímá o to víc. „Vítězství s Čížovou bylo zasloužené, a když budou takhle hrát, jezdit a bojovat… Samozřejmě chybí tam někdo, kdo by míč podržel, ale oni to uhrají bojovostí a nasazením. Nakonec jim vyšla i standardka, ze které dali gól. Na úvod to byl docela dobrý fotbal," nelitoval Jiří Vlček své návštěvy na stadionu.

Na trávníku ho zaujal autor první branky utkání, jinak ale defenzivní hráč v sestavě Malše Jakub Píša. „Dal gól, hecoval spoluhráče kolem sebe, byl dobrou duší týmu. I když pak dostal žlutou kartu, líbil se mi," vykládal kouč Dynama U17.