Fotbalisté Malše Roudné na podzim své příznivce, a možná i sami sebe,  mile překvapili, když se navzdory omlazené sestavě pohybovali na špici tabulky. Přezimovali na třetím místě. V jakých vodách se budou pohybovat na jaře?

Do druhé poloviny sezony vstoupí Malše bez své brankářské jedničky. Daniel Kerl se rozhodl odejít v nejlepším, zdráv a ve formě pověsil rukavice na hřebík. „Rozšířil realizační tým, je trenérem brankářů,“ hlásí novinku sportovní manažer A-týmu Miloslav Kössl.

O uvolněný post jedničky soupeřili v zimní přípravě mladíci Halámka s Konečným, z hostování se vrátil třetí adept mezi tyče Komrska. „Jednička není v tuto chvíli určena,“ tvrdil ještě v neděli sportovní manažer Miloslav Kössl a ani nechtěl naznačit, kdo se při premiéře v Písku objeví v brance.

hráčský kádr opustil útočník Miroslav Kučera, jenž se vydal do týmu Táborska. Konec jeho hostování vyvolává další otázku: Nebudou jeho góly týmu v KP chybět? „Tak kvalitního střelce bude těžké nahradit,“ připouští Miloslav Kössl, ale jedním dechem ujišťuje, že i bez Kučery se Roudné bude držet stylu hry, s jakým dosud slavilo úspěch. „Budeme se snažit dál hrát kombinační fotbal, určitě žádnou defenzivu, a pokračovat tak v trendu, který praktikuje trenér Lovička – i s těmi hráči, které teď máme k dispozici,“ slibuje manažer.

V Hlubocké zimní lize se  Roudenští umístili na 11. příčce. „O tom, že budeme hrát skupinu o 11.-15. místo, rozhodl jeden zápas s Dynamem. Ve skupině jsme oba soupeře porazili. O umístění tolik nešlo, důležitější je, že jsme na Hluboké odehráli sedm vcelku dobrých zápasů, takže se tam za rok rádi vrátíme,“ avizuje sportovní manažer.  

Zimní přípravu s áčkem absolvovali i někteří dorostenci. „Lerch, Konečný, Vazač, Vrátil,“ jmenuje Kössl. Zimní liga byla pro trenéry šancí prověřit všechny kandidáty na místo v sestavě. „Mladí dostali příležitost zahrát si proti mužům. To je přínos,“ podotýká sportovní manažer s tím, že už tak mladý kádr přes zimu odchodem Dana Kerla ještě snížil věkový průměr!

V generálce Malše remizovala v sobotu na Hluboké s rakouskými svěřenci českého kouče Jaroslava Konvaliny (1:1). „Naši hráči trochu tahali nohy, jako by nám chyběla šťáva, což asi bylo i tím, že jsme v týdnu měli čtyři tréninky,“ přemítal asistent trenéra František Mertl.

Pro jaro mají Roudenští jasný cíl – navázat na úspěšný podzim, který předčil očekávání. „Mysleli jsme si, že se budeme pohybovat někde kolem šestého sedmého místa,“ přiznává Miloslav Kössl. „Vzhledem k tomu, jak mladý tým jsme měli, jsme mile překvapili. V horních patrech bychom se chtěli pohybovat i nadále. Mužstvo je ještě o něco mladší, než bylo, tak uvidíme, co s ním na jaře dokážeme,“ říká manažer.

Sportovní ředitel Ladislav Bernát připustil, že stále je ve hře příchod jedné posily, do prvního jarního kola ale zřejmě Malši už nikdo nedoplní.