Nový kouč juniorky Dynama Jiří Lerch se netajil svou spokojeností.

Hráli jste se sedmi pendly, nebyla výhra tudíž tak trochu povinností?

Samozřejmě, že v tak silné sestavě se ty tři body od nás čekaly, někdy ale větší počet hráčů z áčka až takovou výhodou nebývá. Denska to ale kluci pojali opravdu perfektně a já jim za to děkuji.

Všechny góly jste v té půlhodinové smršti dali z brejků. Byl to záměr?

Přesně tak. My si řekli, že prvních deset minut počkáme, s čím Písek vyrukuje. Že je trošku popustíme a zkusíme brejky. Ty se nám vyšly dokonale, jenže my na to taky měli útočníky. Ondráška a Mezlíka dobře doplňobal Svátek, prostě paráda.

Ve druhé půli už váš výkon tak oslnivý nebyl. už jste šetřili síly?

O půli jsme si říkali, že dáme čtvrtý gól a výsledek tak definitivně pojistíme. Já ale kluky nabádal, ať si hru spíš kontrolují, hrají v poklidu a že se z nějakého brejku ten gól můžeme dát. Hlavně nedostat gól, což se nám podařilo. Takže spokojenost.

Jste také asistentem v áčku, měl jste z výkonu ligových pendlů tudíž radost i vzhledem k nedělní lize se Slováckem?

Určitě. Já už při přípravě říkal, že derby je po psychické stránce vlastně i jakási generálka na Slovácko. Ta sestava v neděli bude jistě jiná, přesto jsem po derby optimistou a věřím, že i nedělní zápas se Slováckem zvládneme.

Písecký trenér Zdeněk Staroba ani po vysoké prohře v derby na Složišti své hráče nezatracoval.

Nezaskočila vás trošku sestava, v níž béčko Dynama nastoupilo?

My s tím počítali, regule to umožňují, takže s tím nic nenaděláme. Je ale velká škoda, že jsme nezachytili úvod zápasu, protože náš herní projev nebyl špatný. Řekl bych, že jsme sehráli vyrovnané utkání, ale s tím, že jsme pykali za individuální chyby v první půlhodině a totálně shořeli v koncovce. A taky musíme uznat kvalitu soupeře, ta v tom začátku byla jednoznačně vidět. Máme smůlu v tom, že jsme je v tak silné sestavě chytli už podruhé.

Ve 27. minutě to bylo 0:3, s tím jste asi nepočítali?

První gól jsme dostali poté, co Švehla prohrál osobní souboj s Ondráškem. To byl rozhodující moment. Při druhém gólu chyboval Jirka Pravda. Toho soupeř náležitě využil. My zbytek poločasu už možná měli míč častěji na kopačkách, druhou půli určitě, jenže jsme nedali ani ty největší šance, které jsme měli: Malý sám na bránu, Polodna hlavou. Aspoň ten jeden gól jsme si za ty šance velké zasloužili. Myslím, že výsledek je pro nás až příliš krutý. Kdo tady byl, bude se mnou určitě souhlasit.

Už v první půlhodině střídal Kosobud. Byl jste s ním tak nespokojen?

Kosobud si od 15. minuty stěžoval, že nemůže dýchat. Necítil se dobře, proto šel dolů. Z výkonostních důvodů to nebylo, my problémy vzadu měli spíše na levé straně.

Hodně se nám líbil Hrbáč. Souhlasíte?

Hrbáč doma hrál beka a myslím, že si zase odehrál svoje. To se týká i Skopalíka na postu defenzivního halva. Ale jak už jsem řekl, já si myslím, že fotbalově to tady z naší strany špatné nebylo. Horší to bohužel bylo výsledkově.