Ta totiž na Složišti díky čistému hattricku ruského záložníka Grigorije Čirkina otočila ve svůj prospěch zápas s vedoucím mužstvem III. ligy Bohemians Praha.

Trenér Jiří Lerch měl z výhry 3:1 pochopitelně velikou radost. Umocněnou ještě tím, že střížkovská Bohemka přijela na Složiště se všemi svými hvězdami, s nimiž ještě loni hrála I. ligu. „Bohemka je ligové mužstvo a ta její kvalita se musela projevit,“ ocenil sílu soupeře kouč B–týmu Dynama. „Zákonitě nás Pražané tudíž v úvodu přehrávali a dali i brzy gól. Naštěstí pak nás Lišák podržel a chytil dvě tutovky hostí,“ vyzdvihl výkon brankáře Zdeňka Lišky, jenž výborně kryl dvě velké příležitosti kanonýra Ibeho.

Obrat ve vývoji zápasu Jiří Lerch prý trošku čekal. „Počítal jsem s tím, že v tom horku budou hráčům Bohemky docházet síly,“ připomněl budějovický kouč, že vložené středeční kolo přece jen zřejmě víc dolehlo na věkově daleko starší hráče hostí. „Navíc sem Bohemians přijeli už jako suverénní vítěz soutěže, a když viděli tu naši sestavu se samými mladíky, asi nás přece jen podvědomě trošku podcenili,“ přemítal Lerch.

Hlavní zásluhu na nečekaném zvratu však měl Grigorij Čirkin, jenž v lize měl pro žluté karty stop. „Nastřílet za tu chvilku tak silnému týmu tři góly, to není jen tak. Potvrdil svou nespornou kvalitu,“ vyzdvihl Lerch výkon ruského záložníka. „Velkou šanci už za stavu 0:0 ale měl i Sajtl, gól mohl dát i Kaňák. Myslím, že i Filip Rein hru po svém příchodu oživil,“ chválil trenér juniorky i své kmenové hráče. „Prostě maximální spokojenost,“ podtrhl a dodal: „Věděli jsme, že ve dvou týdnech hrát s prvním, druhým a třetím týmem tabulky, je těžký los. Že po prvních dvou z těch tří zápasů budeme mít šest bodů, jsme určitě nečekali…“