Před nedělním utkáním Dynama na Kladně odpovídal třiatřicetiletý gólman Dynama na dotazy Deníku.

Konečně jste na jaře doma vyhráli, takže spokojenost?

Samozřejmě, že jsme z výhry měli velikou radost. V lize je každé vítězství cenné, tím spíš z malého derby, jakým zápas s Příbramí jistě je. Snad nás to nakopne a pojedeme do konce sezony na vítězné vlně.

Snadno se ta vyýhra ale nerodila…

To je pravda, Příbrami se dařila kombinace, navíc v patřičné rychlosti, a to nám moc nesedí. Hlavně v prvním poločase jsme s tím měli velké potíže. V půli jsme si k tomu řekli své a myslím, že po změně stran už naše hra byla lepší a že jsme ty tři body vydřeli po zásluze.

A jak se ukázalo, ty tři body vzhledem k výhře Kladna na hřišti střížkovské Bohemky byly hodně cenné!

Kladno vyhrálo a má stále naději, my ale čekali, že jeden z nich vyhraje. Tím větší důležitost pro nás nedělní zápas na Kladně teď bude mít.

Vy jste se proti Příbrami blýskl především při střelách Huni a Šmejkala. Která vám nadělala víc starostí?

Těžší byla ta Šmejkalova ve druhé půli. Mám–li říct pravdu, už jsem ani nevěřil, že na to dosáhnu. Naštěstí mi míč zůstal pod rukou. Dva hráči hostí tam šli ještě skluzem, tak jsem to radši posunul do rohu. Mohli mi to vykopnout a kdo ví, zda by sudí pískl faul.

Kapitán týmu David Horejš vás za ten zákrok pochválil, ale taky dodal, že jste to dokázal jen kvůli tomu, že jste shodil tři kila…

Tři kila? To ne, tak dvě… Jak se udělalo teplo, asi jsem se na tréninku už víc zpotil…

Váš spoluhráč měl na mysli, že kdybyste ta tři kila neshodil, že byste se nestihl zvednout a ještě ten míč před dvěma hráči Příbrami zahrát do bezpečí. Co vy na to?

Ale on kecá! Spadlo mu to dvakrát na kýbl a machruje… (David Horejš dal hlavou oba góly Dynama – pozn.aut.)

Ale přece jen, nenechávali vás někdy vaši obránci trošku ve štychu?

Tak bych to neviděl. Kluci prostě chtěli získat tři body, tak se cpali dopředu a útočili. Šmejkal tu šanci měl z nějaké brejkové situace, ale dopadlo to dobře a my vyhráli, takže to neřeším. Jsme spokojeni.

Zmínil jste se, že vás v neděli čeká velice důležitý zápas na Kladně. Brali byste tam i bod, kterým byste si udrželi právě od Kladna šestibodový odstup?

Každý bod v lize se počítá, tím víc ze soupeřova hřiště. Teď by ty body měly dvojnásobnou váhu, a kdybychom vyhráli, mohli bychom tu nepříliš povedenou sezonu už dohrávat v klidu. Prakticky bychom na devětadevadesát procent už byli zachráněni. Uděláme tudíž všechno pro to, abychom na Kladně vyhráli.

Kladno si ale taky hodně věří. Vyhrálo na Bohemians 4:1 a určitě budou chtít tuhle výhru doma potvrdit.

Kladno je v lize pro každého nevyzpytatelným soupeřem. Oni hrají už tři čtyři roky spolu a byť mají vždy potíže, pokaždé se v závěru sezony zachrání. Mají tudíž s bojem o záchranu hodně zkušeností. Navíc teď budou hrát na jaře poprvé doma, protože předtím museli kvůli vyhřívanému trávníku na Strahov. Nic lehkého nás tam nečeká.