„Tak brzy jsem to nečekal," v rozhovoru pro Deník uvedl trenér Jindřich Dejmal.

Na začátku sezony přitom postup cílem v Písku nebyl.

Strategie vedení byla, že když to vyjde, bránit se postupu nebudeme, ale ne za každou cenu. Jenže v lednu, kdy jsem tým po Karlu Musilovi přebíral, došlo ke změně a cílem bylo pokusit se divizi vyhrát. Že bychom ale mohli jít před Benešov už tak brzy, to jsem nečekal. Naopak, prvních pěti kol jsem se bál, protože já kluky v zimě hodně honil a to se mohlo na týmu v úvodu jara projevit. Naštěstí kluci tu zátěž zvládli velice dobře.

To jistě, ze sedmi zápasů devatenáct bodů, to je slušné!

Navíc jsme jediné dva body ztratili doma s Hořovickem, kdy jsme měli celý zápas drtivý tlak, ze spousty šancí ale dali jen jednu a oni na konci, kdy se snad prvně dostali k vápnu, dali na 1:1…

Kde vidíte hlavní příčiny úspěšného jarního tažení?

My jsme kvůli zaplněné marodce ještě ani jednou nebyli v plné síle. Třeba Fedorkiv, kterého jsme dělali jako posilu, zatím ještě nehrál. Nebo Voráček, pro nás klíčová postava, chyběl první čtyři zápasy. V bráně měl být jedničkou Satrapa, ale ještě nechytal. Přes tyto potíže se nám povedlo tým dobře sestavit. V zimě odešel Polodna, takže ze starších hráčů zůstali už jen Zušťák a Kubiš, kteří na svých postech jsou oba pro tým hodně důležití. Například Honza Zušťák na sobě maká a v devětatřiceti letech všechno odběhal!

Teď jste po boji vyhráli v Jindřichově Hradci, vy jste prý ale naštval domácí funkcionáře…

Domácí hráli velice dobře a v půli zaslouženě vedli. Po půli jsme ale měli my vrch a dvěma góly jsme to otočili. Voráček druhý gól dal po sólu z půlky hřiště, kdy ho pět hráčů nestihlo zastavit. Proto jsem řekl, že jim došly síly. Dva jejich hráči se pak smolně srazili hlavami a pět minut byli ošetřovaní. Já řekl, že to přerušení nás vyvedlo z tempa. Nic víc, nijak zle jsem to nemyslel. Že to někdo z domácích činovníků pochopil jinak, za to nemohu.

Jak dál? Už čelo nepustíte?

Písek by si ČFL zasloužil, teď ale máme těžké duely: doma Zličín, prestižní derby v Čížové a doma Rokycany. Ta tři kola hodně napoví.