„Stavěla se v blízkosti kostela Panny Marie Bolestné, který projektoval Kilián Ignác Dienzenhofer, proto jsme zvolili mladého architekta, nechtěli jsme hranatou tribunu s laminátem,“ vysvětluje starosta obce Jiří Šabatka.


„My chtěli, aby tribuna zapadla do prostředí, je to dřevostavba.“ V nitru tribunky jsou šatny pro hokejbalisty, sociální zařízení pro veřejnost, ale také precizně vyprojektovaná herna pro šprtec – billiard hockey. Tým WIP Reklama D. Voda patří k nejlepším v ČR, v Evropě i na světě.

Cítí dluh

„Ke stolnímu hokeji já jako starosta obce cítím dluh,“ říká Šabatka bez zaváhání. „Tomuto sportu se u nás členové klubu věnují už víc než patnáct let, až teď mají odpovídající prostory, ve kterých se může hrát první liga, ale třeba i mezistátní zápasy.


„Jsme moc rádi, že hernu můžeme využívat,“ potvrdil Miloslav Mach, jemuž billiard hockey přinesl titul mistra Evropy.


Nová tribuna je častým objektem zájmu veřejnosti. „Lidi si na ni rychle zvykli,“ míní starosta. „A mně se líbí. Kdyby se mi nelíbila, její stavbu bych nepovolil. Dobrá Voda je mimořádně zelenou obcí, tribuna do zeleně zapadá, je pěkně vidět i z protilehlé strany obce.“


Starosta Šabatka považuje novou tribunu, která stála šest a půl milionu korun, za velmi dobrou investici. „Už proto, že v SK Dobrá Voda je dvě stě čtyřicet obyvatel naší obce.“