V minulém kole proti Slovácku však odehrál celý zápas a patřil v něm k nejlepším. V základní sestavě se objevil také v Č. Budějovicích – a bylo ho i tady plné hřiště!

Dostal jste se do několika šancí, žádnou z nich jste ale neproměnil. Nakonec jste i prohráli, takže moc rád na Budějovice asi vzpomínat nebudete?

Byl to pro mne hodně smolný zápas, tu prohru ale beru na sebe. Měl jsem stoprocentní šanci a tu jsem měl proměnit. Myslím, že kdybych ji dal, skončilo by to úplně jinak.

Jistě myslíte tu ze svých příležitostí, kdy jste od půlky hřiště běžel zcela sám na bránu. Volil byste teď jiné řešení, než zkusit Kučeru přehodit?

Já ho ani přehazovat nechtěl, jenže mi míč skočil pod nohu a já nakonec vypálil takovým nějakým halvolejem. Bohužel to šlo vedle brány.

Ve druhé půli jste střílel zdálky a někdo z domácích hráčů míč ještě tečoval, takže letěl přes Kučeru pod břevno, domácí brankář ale vytáhl vskutku zázračný zákrok.

V některých chvílích nám i to potřebné štěstíčko trošku chybělo… Kdyby to bylo proti nám, možná by nám tam ten míč zapadl. Ale vymlouvat se na to nechci, stejně tahle situace nastala už po té mé obrovské příležitosti. Tu jsem měl určitě proměnit.

Byl to pro vás jako mužstvo tudíž i smolný zápas?

Já si myslím, že jsme tady nehráli špatně. Snažili jsme se hrát aktivně, snažili jsme se bojovat. I nějaké ty šance jsme si vypracovali, bohužel ale nedáváme góly. To je momentálně naše velká slabina.

Vy jste se poté, co vás trenér ani nenominoval k utkání do Liberce, rychle do základní sestavy zase vrátil. Nemáte trošku obavu, že byste mohl o místo v základu zase přijít?

Já si nemyslím, že bych tady hrál až tak hrozně. Nedal jsem tu šanci a vím, že to musím dávat, ale tak tragicky bych sám sebe zase neviděl.

To ne, už jen dostat se do tolika šancí je pro útočníka dobrá vizitka…

S tím souhlasím, jenže když žádnou z těch šancí nedám, je to pro mne jako pro útočníka minus. Já do toho jdu s tím, že to chci dát. Nechtěl jsem to zahodit. Nevím, co víc k tomu mám říct…

V největší své šanci jste mířil vedle, při té druhé vám pokazil radost reflexivním zákrokem Kučera. Právě on vám ale pak málem ke gólu dost kuriózně pomohl. Jak jste tu situací viděl?

Jak chytal dlouhý centr, neudržel rovnováhu a míč mu z rukou vypadl. Hodil mi ho přímo na špičku kopačky, já ale neměl vůbec čas nějak zareagovat. Jen jsem koukal, jak se míč kutálí vedle brány.

Kdy jste naposledy měl v zápase tolik šancí, aniž byste z nějaké dal gól?

Tak to si v tuto chvíli vůbec nevybavuju. Já se na takové věci snažím spíše rychle zapomenout. Nijak to neřeším, snažím se dívat dál.

Ačkoli jste tady neuhráli ani bod, fanoušci vás ještě dlouhé minuty po zápase nechtěli pustit ze hřiště. Ceníte si toho?

Samozřejmě, že ano. Celý zápas nás povzbuzovali a my jsme jim za to vděčni. O to je ale horší, že jsme tady prohráli. V nejbližším zápase jim to určitě musíme vrátit.