Fotbalový Energie Cup 2011 vyhrál ve Vodňanech Týn nad Vltavou.
Finále přineslo vyrovnaný souboj, ve kterém se Hlubočtí dostali zaslouženě do vedení. Finálový gólový účet otevřel agilní Hájek. „Byl to jeho třetí gól v turnaji, vypadá to, že se mu vrací střelecká forma,“ poznamenal manažer hlubockého týmu Pavel Mádl.
Závěrečný souboj o zlatý pohár se hrál na dvakrát dvacet minut. V nebezpečných situacích se objevovali také Týnští. Jednu z příležitostí proměnil Štos, vyrovnal na 1:1 a rozhodl tak o svém triumfu v soutěži střelců.
Dramatický penaltový rozstřel zahájil hlubocký brankář Matěj Kříž vydařenou střelou. „Je u nás na zkoušku z SKP,“ poznamenal Mádl.
Jak se zdá, Křížovi turnaj vyšel, organizátory byl totiž vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje. Třetí ročník Energie cupu rozhodl přesnou střelou Michal Šálený. „Byl to moc pěkný turnaj, škoda, že se nekoná v příhodnějším termínu, kdy by byly týmy kompletní,“ uvedl šťastný exekutor závěrečné penalty. „Z vítězství máme velkou radost, je to nádherně zorganizovaná akce, asi budeme dlouho slavit,“ uvedl se širokým úsměvem na tváři.
Na pořádání turnaje, který přilákal pozornost osmi krajských fotbalových týmů, se spolupodílel také Jihočeský kraj. „Jsme rádi, že vyšlo počasí, musím všechny hráče pochválit, už v zápasech ve skupinách předváděli bojovné výkony,“ uzavřel letošní Energie Cup za pořadatele Miroslav Leština.
Třetí skončily Bavorovice.

Sk. A: Bechyně – Protivín 0:1, – Týn nad Vltavou 0:1, – Dříteň 0:1. Týn nad Vltavou – Protivín 2:0, – Dříteň 2:1. Dříteň – Bechyně 1:0.

Sk.B: Bavorovice – Vodňany 0:0, – Hluboká 1:1, – Olešník 1:0. Vodňany – Hluboká 0:0, –Olešník 1:0. Olešník – Hluboká 0:2.

O třetí místo:
Bavorovice – Dříteň 2:1, Babka, Záveský – Klimeš.

Finále:
Hluboká – Týn nad Vltavou 1:1 (0:1), Hájek – Štos. Na penalty 3:4.

Nejlepší střelec: Štos (Týn)
Nejlepší brankář: Kříž (Hluboká)
Nejlepší hráč: Slípka (Bavorovice)
Miroslav Leština (organizátor): „Turnaj se vydařil, připravena byla i řada doprovodných akcí, fanoušci se ve Vodňanech bavili.“
Pořadí 3. ročníku: 1. Týn nad Vltavou, 2. Hluboká nad Vltavou, 3. Bavorovice, 4. Dříteň.