Už podesáté hostilo město Třeboň fotbalový turnaj, který byl vypsán pro hráče roku narození 2001.

Dvoudenní měření sil české a slovenské špičky nabídlo dramatické situace. Nejvyrovnanější čtvrtfinále mezi sebou odehrály naděje Mladé Boleslavi a Trenčína. Borci z Trenčína prokázali bojovné srdce. Vyrovnali na 1:1, přežili tři mladoboleslavské penaltové mečboly a po střele ze značky pokutového kopu, kterou zahrával Lukáš Henčel, se radovali z postupu do semifinále. „Každý zápas jsou strašné nervy,“ zhluboka oddechoval trenčínský trenér Marek Marčok. „Dvoudenní turnaj je hodně náročný. Jeden den hrajete, můžete třeba vyhrát skupinu, druhý den se vám nepovede čtvrtfinále, které rozhoduje o úspěchu, a je po radosti.“ Jenomže fotbalistům AS Trenčín se čtvrtfinále povedlo. Trenér vsadil na správné střelce pokutových kopů. „První tři jsem vybral podle toho, jak střílí penalty v tréninku, dál už to bylo jedno, to už každý musí zabojovat.“ Lukáš Henčel, který zahrával poslední penaltu, byl pod hromadou těl ze svých kamarádů. „Nejdřív jsem nevěděl, kam mám vystřelit, ale vypálil jsem a byl to gól,“ radoval se. „Turnaj má vysokou kvalitu,“ potvrdil kormidelník Trenčína, který přivezl své borce do Třeboně v desetileté historii teprve podruhé. „Každý ze čtrnácti týmů tady klidně může vyhrát, ale také může skončit na jakémkoli místě. Kvalita je opravdu hodně vysoká. Máme to sice přes tři sta kilometrů, ale nelitujeme,“ nepřímo pochválil organizátory trenčínský trenér Marek Marčok. „Určitě se nám vyplatí sem jezdit.“
Pořadatelé z českobudějovické komise futsalu Českomoravského fotbalového svazu připravili turnaj, který v této věkové kategorii patří k největším v České republice. Letošní ročník byl navíc i mimořádný. „Byli jsme přibráni do projektu E.ON Rodinný fotbálek, vítěz našeho turnaje pojede na celostátní finále Junior cupu, odkud vzejde postupující na atraktivní mezinárodní turnaj do německého Gilchingu.“
Ve finále Trenčín dlouho vedl. Už se zdálo, že boj o zlato rozhodne jediná trefa. Kladno ale srovnalo, nápor dokázalo přetavit ve vedoucí gól. Poslední střelecký zásah turnaje patřil nejlepšímu hráči E.ON cupu Jiřímu Hrubešovi.
„Úroveň byla výborná. Ve skupinách rozhodovaly o postupujících do čtvrtfinále až poslední zápasy,“ rekapituloval spokojený ředitel turnaje Václav Hrabík. Vyrovnanost může dokumentovat na příkladu Slavie Praha, která podle výsledků nejen z halové sezony patřila k velkým favoritům na celkové vítězství. „Slávisté skončili ve skupině čtvrtí, v neděli vypadli se Žilinou. Úroveň byla opravdu vyrovnaná, nádherná,“ pochválil výkony ředitel atraktivního turnaje.

Nejlepším gólmanem byl vyhlášen trenčínský Andrej Kišac, nejvíc gólů nastřílel už zmiňovaný Hrubeš. Desátý ročník turnaje vyhrálo Kladno před Trenčínem a Žilinou. „Jsem maximálně spokojený,“ rozplýval se trenér vítězů Karel Kreisinger.

Pořadí turnaje: 1. Kladno, 2. Trenčín, 3. Žilina,…9. SK Dynamo ČB.