Ideální útočiště našli v nafukovací hale s novým moderním povrchem v areálu českobudějovického Dynama na Složišti nejmladší fotbalisté. „Dorazili do jihočeské metropole ze všech koutů republiky," konstatoval se spokojeností v hlase jeden z organizátorů fotbalového turnaje Petr Požárek.
Sedmileté a devítileté fotbalové naděje bojovaly ze všech sil.   V ml. kategorii vyhrála Slavia, ve starší Sparta.
Petr Silovský (trenér SK Slavia Praha): „Turnaj byl perfektně připraven, proto opět na jaře rádi přijedeme."
Petr Čížek (trenér SK Dynamo ČB): „Až na „devítiletou" Slavii Praha se zúčastnila špička přípravkového fotbalu. Pro všechny týmy to byla v letošním roce jedna z nejlepších konfrontací. V turnaji každý tým odehrál 9x17 minut, což znamenalo, že si každý musel doslova sáhnout na dno svých sil. Rád bych poděkoval všem za spolupráci při organizaci turnaje."
Petr Požárek (organizátor): „Musím pochválit všechny účastníky turnaje, kteří hráli fair-play a dělali radost svým trenérům a rodičům. Vítězná Slavia byla o třídu lepší než ostatní týmy. Naše výkony musím rozdělit do dvou výkonnostních skupin. Borci hrající za tým Dynama mě nadchli svým nasazením a bojovností. Fotbalovost doženeme pravidelným tréninkem. Vyzdvihuji výkon Vorla a Zevla. Hráči hrající v turnaji pod názvem Jihočeský fotbal předvedli, tak dvacetiprocentní nasazení, které mají během tréninku. Od toho se odvíjel i úvodní zápas s vítěznou Slavií. Poté mohli získat i druhou příčku v turnaji, ale nechali si utéct vedení 2:0 s Bohemians (5. místo), prohráli 2:3 a remizovali s druhou Slavií 2:2, kdy minutu před koncem vedli 2:1. Tyto momenty poukazují na špatné soustředění. Ale jedním dechem dodávám, že jde o děti, které mají před sebou zhruba deset let tréninku, kde by se měly všechno podstatné naučit. Takže z tohoto pohledu beru turnaj jako perfektní srovnávací trénink, který probíhal v našich domácích podmínkách. Zároveň bych chtěl pochválit mladé a nadějné rozhodčí Korandu a Kříže, kteří to zvládli s absolutním přehledem."

Petr Požárek ještě dodal pár postřehů k výchově mladých fotbalistů:„Dětský fotbal v těchto kategoriích je o pozvolném tréninku, který by měl vygradovat na konci žákovských let, myslím po fotbalové stránce. Zároveň je pro tento věk typická výkonnostní houpačka. Vedoucí tým minirepublikového mistrovství ČR - Bohemians, který na tomto turnaji obsadil 4. a 5. místo, Slavii poráží, ale zde na ní nestačil. To samé může platit o Viktorii Žižkov, která Dynamo na Klokan Cupu porazila, ale zde na ní nestačila. Jednou z nejdůležitějších věcí je, aby klubový systém podporoval tuto formu výchovy smysluplným a koncepčním tréninkem, kdy každý tým bude vědět, co se má v každé kategorii naučit. Pokud to dotyčný nestihne na tréninku, tak by to měl dohánět v domácím či soukromém prostředí. Tyto metody jsou ve světě automatické, zde je spíše nelogické, když si nikdo nepřidává a nepracuje na sebe. U nás v ČR je dotyčný spíše podivín, protože, proč si přidávat, když se všechno naučí na tréninku. V tomto směru se musíme ještě hodně učit. Při pozitivním pohledu na tuto problematiku jsem ale optimistou, protože se do fotbalu dostává více fundovanějších osob, které chtějí dělat fotbal opravdově. A buďme za ně rádi a naslouchejme jim, učme se, inspirujeme se a předávejme si zkušenosti a názory. Vychovávejme mladé hráče, trenéry a rozhodčí."

Turnaj U7:
1. SK Slavia Praha II. 60:4 24
2. SK Slavia Praha I. 7:14 19
3. Jihočeský fotbal (Dynamo) 29:10 16
4. Bohemians 1905 II. 24:18 15
5. Bohemians 1905 I. 29:23 15
6. Viktorka Žižkov 17:19 9
7. Ústí nad Labem 7:28 6
8. Dynamo 10:42 3
9. Junior Strakonice 8:63 0
Nejlepší brankář: Švejnoha (Strakonice)

Turnaj U9:
1. Sparta Praha 75:12 25
2. Malacky 42:29 22
3. Dynamo ČB 42:29 21
4. Chrudim 27:27 18
5. Jihlava 30:38 10
6. Brno 25:34 8
7. Hradec Králové 29:42 8
8. Vimperk 20:28 7
9. Teplice 21:53 7
10. Most 20:52 4