Během nejbližšího týdne si ale svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého v tabulce mohou výrazně polepšit. Stačí k tomu „maličkost“ – vyhrát oba zápasy, které je doma během jediného týdne čekají.

V tom prvním z nich se tuto neděli od 17 hodin utkají se Slováckem, jemuž mají oplácet podzimní prohru 0:2 z Uherského Hradiště. „Viděl jsem fotbalisty Slovácka doma s Jabloncem a na kazetě jsme analýzovali jejich zápas v Ústí,“ poznamenal trenér Šilhavý.

Dle jeho názoru je hra Slovácka hodně ofenzivně laděna a představitelem tohoto pojetí jsou Volešák, Ondřejka, rychlý Fujerik a hlavně Švancara, jenž minule proti Jablonci v nastaveném čase vyrovnával na 1:1. „Po prohře v Ústí jsme to neměli lehké, ale asi nahoře při nás někdo stojí, že to tam nakonec spadlo. Každý bod se počítá,“ uvedl po zápase Švancara a dodal: „Teď nás čeká trojkolo pravdy – hrajeme v Budějovicích, pak doma s Příbramí a nato na Slavii. Musíme udělat co nejvíc bodů, abychom se nestrachovali o záchranu.“

Jenže se stejnou snahou půjdou do nedělního utkání jistě i fotbalisté Dynama. „Nebude to snadný zápas, nicméně my ho chceme a musíme zvládnout,“ zdůraznil Jaroslav Šilhavý, jenž by až na dlouhodobé marody Riegla a Leštinu měl proti Slovácku mít k dispozici kompletní tým.

Zato Slovácku bude v Č. Budějovicích chybět jejich velká opora, kterou bezesporu je slovenský brankář Miroslav Filipko, jenž svého času velice úspěšně působil také v Dynamu. Tomu totiž disciplinárka zastavila činnost na dvě utkání za nešetrný zákrok proti brqnkář Valešovi v utkání s Jabloncem. Filipko před komisí tvrdil, že z jeho strany nešlo o úmysl. Disciplinárka usoudila, že jde o prohřešek, neboť hráč zodpovídá za svůj pohyb na hřišti. Mohla Filipkovi zastavit činnost až na dva měsíce, sáhla ale k nejnižšímu postihu. „Komise došla k závěru, že nešlo o úmysl, nedošlo ke zranění, vzala v úvahu i Filipkovy argumenty a udělila nejnižší možný trest,“ uvedl mluvčí komise Jaroslav Kolář

O tom, že zápas má pro obě mužstva mimořádnou důležitost, dle budějovického trenéra netřeba hovořit. „Všichni umíme počítat a dobře víme, oč nám jde,“ připustil Šilhavý, jedním dechem však doplnil, že nějak přílišně zveličovat význam zápasu by mohlo mít opačný důsledek. „Hráči by neměli jít na hřiště nějak roztřesení a přehnaně nervózní,“ připomněl, že velkou roli může hrát i psychika.

Pomoci by hráčům v těžkém zápase mohli i fanoušci. „Mohu jim za celé mužstvo slíbit, že na hřišti odevzdají maximum. Z kabiny cítím velké odhodlání,“ uzavřel Šilhavý.