Pětici týmů z Českobudějovicka, které budou válčit o body ve skupině A, oslovil Deník na prahu nové sezony. Trenéři prozradili, v jaké náladě (a sestavě) vyhlížejí podzim v I.B třídě.

SEDLEC zajíždí na úvod k derby do Zlivi. Mužstvo díky zlepšeným jarním výkonům, které mu vynesly 22 bodů, nakonec zvládlo nováčkovskou sezonu v I.B třídě, a může se tak těšit na další ročník! Trenér Stanislav Šindelář: „Chceme lépe zvládnout podzim, abychom neměli honičku a mohli hrát krajskou soutěž i nadále. Přejeme si uhrát v první polovině sezony alespoň patnáct bodů (loni na podzim pouze 7, pozn.)."
V kompletní sestavě Sedlec zdolal o minulém víkendu Borovany 5:2 a ještě v úterý změřil síly se Strunkovicemi (2:4). Střeleckou smůlu z přípravy protrhl někdejší elitní okresní kanonýr Tomáš Kučera. V koncovce kouč spoléhá nejvíce na Reindla, Kučeru, Pavlíčka a zkušeného V. Šindeláře.
Změny –  příchody: Michalec (hostování z Netolic), Borovka (Strýčice, prodlouženo hostování), M. Kučera (Pištín, stále v jednání). Odchody: Janeček (pobyt v zahraničí).

DŘÍTEŇ neudržela I.A třídu. V přípravě na nižší soutěž odehrála tři turnaje a jeden přátelský zápas.  „Nikde jsme vyloženě nepropadli, ale mistrovské zápasy jsou vždy jiné než příprava," drží se při zemi trenér Václav Stulík, jenž je v prognózách opatrný. „Nedokážu posoudit, kde se budeme pohybovat. V I.A jsme moc bodů neuhráli, takže vůbec netuším, jak se nám v zajisté kvalitní skupině bude dařit. I nováček z Nemanic je určitě ambiciózní. Samozřejmě raději bychom se pohybovali v horní polovině, než prožívali to, co minul rok…"
Změny v kádru – odchody: nikdo. Příchody: K. Šíma (hostování z Temelína), Kříž (hostování ze Slavie Č. Budějovice), Marek Kovařík, O. Šíma (oba z dorostu).

KAMENNÝ ÚJEZD patřil loni ke kandidátům na postup, letos  si tak vysoko nevěří – i kvůli  tomu, že Malše Roudné zlanařila oporu obrany Karla Krůčka. „Jestli budeme do šestého místa, bude to úspěch, protože jsme odchodem Krůčka oslabili a také mužstvo omladili," připouští kouč Vojtěch Brozman.
Sokol tlačila bota na postu gólmana: trenér netušil, zda vedení do prvního výkopu stihne realizovat příchod brankáře. Stihlo, na poslední chvíli dorazil veterán Fabián. Trenér Brozman jako by byl smířen s tím, že si Kamenný Újezd prodlouží pobyt v I.B třídě. „Postupové cíle si ani neklademe, dáváme dohromady nový manšaft," podotýká a těší ho, že klíčový hráč Jiří Stegbauer prozatím odkládá konec kariéry. „Na něm to stojí!"
Změny – odchody: Krůček (hostování v Roudném), Šebelka (stříd. start do dorostu SKP). Příchody: Fabián (hostování ze Čt. Dvorů), Martin Lerch (hostování z Roudného), J. Dudák (návrat z hostování v dorostu Táborska).

NEMANICE v uplynulé sezoně s přehledem vyhrály okresní přebor a po výsledcích z přípravy pomýšlejí na střed tabulky. „Sedmé osmé místo by se nám líbilo," tvrdí trenér Miroslav Dubský. Okresního přeborníka oslabil odchod Benkovského do Rakouska. Na jeho místě stopera se zabydluje exzáložník Motl.
Zásadní pro nováčka je, že zůstávají hlavní strůjci nemanického vzestupu – špílmachr (a asistent) Robert Kochlöfl a střelec Michal Remta. Mužstvo povinně ovládlo víkendový turnaj v Úsilném a v přípravě dokázalo remizovat se Ševětínem 2:2. Za maroda Černého Nemaničtí našli náhradu do branky v Lišově,  kde oprášil rukavice Maršán. Realizační tým doplní zraněný Vařák.
Změny v kádru – příchody: Holcepl (Borek), Jirásek (návrat z hostování v Hrdějovicích), Maršán (hostování z Lišova). Odchody: Benkovský (Rakousko).

ZLIV trápil v minulosti úzký kádr, i proto se rozhodla okysličit tým o mladou krev.  Přivedla nejen nadějné hráče, kteří skončili v kategorii dorostu, ale i kouče. Oslovila svého staronového trenéra Romana Švece. A úspěšně… „Času na přípravu není tolik jako v zimě, ale dá se říct, že jsem spokojen – kluci chodili trénovat a v přátelácích odváděli, co jsem po nich chtěl," dělí se o dosavadní dojmy Roman Švec. Z mladých ho nejvíce přesvědčil Kazík v útoku. „Prosazuje se i střelecky," těší ho. Post stopera obsadil veterán Kovařík z nedaleké Dřítně, do brány se vrátil Remta,  dlouholetá zlivská jednička.
Do osy týmu patří podle kouče ještě Boubal na postu defenzivního štítu, před ním ofenzivní Rys, v útoku pak Szabó. „Chtěli bychom se pohybovat v horních patrech. V posledních zápasech se tým jevil dobře. Snad se kluci nezraní, protože kádr není zase tak široký," doufá trenér Švec.
Změny v kádru – odchody: Tuháček (ukončil činnost), R. Hanousek (hledá si angažmá). Příchody: Mir. Kovařík (hostování z Dřítně), Čejka, Kazík, v jednání Mareš (všichni Olešník dor.), Šťastný (návrat z Hluboké dor.).