Českobudějovický deník oslovil na prahu jarní sezony týmy, které přezimovaly do 4. místa, a měly by tudíž promluvit do bojů o postup.

BAVOROVICE strávily soutěžní přestávku v čele tabulky. Zdá se, že dozrál čas pro jejich návrat do krajského přeboru. Tím spíš, že udržely pohromadě kvalitní kádr v čele s kanonýrem Kováčikem a brankářem Věnečkem. Chybí jen dlouhodobě zraněný Nevosad a zkušený Anton, jenž se rozhodl přerušit kariéru. Zpátky do Marineru měl namířeno Novák, ale nakonec pokračuje v Rakousku.

Trenér Bavorovic Karel Franěk: „Když vedeme a máme mírný náskok – ten je však ošidný, protože v tak dlouhé soutěži nic neznamená – těžko budeme zapírat, že bychom postoupit chtěli. Vloni nám to uteklo o bod, takže bychom to chtěli zkusit letos a buď  to vyjde a budeme rádi, anebo ne, svět se proto nezboří, pojedeme dál… Umístění po podzimu nás předurčuje k tomu, abychom o postup hráli, i když těžko zopakujeme půlsezonu, kdy jednou prohrajeme a jednou remizujeme, to byl mimořádný podzim! Nečekám, že bychom soutěží prošli tak suverénně, ale budeme se snažit ji úspěšně dotáhnout. Důležitý bude rozjezd –  první tři kola ukáží, zda  favorité mají formu jako na podzim."

ČTYŘI DVORY se staly senzací podzimu. Tým, navyklý bojovat o záchranu v soutěži, ztrácí ze druhého místa na Mariner Bavorovice pouhé čtyři body!
Hostování ukončil brankář Rudolfova Hanus a Kříženecký z Ml. Vožice. Z Hluboké nad Vltavou přišel na půl roku záložník Ondřej Marhoun, z Třeboně pak útočník Jaroslav Příhoda. Oba by měli být pro tým výraznými posilami.

Trenér SK Čt. Dvory Jaroslav Rambousek: „Na podzim kluci začali trénovat, zjistili, že bez morálky fotbal dělat najde. Snažím se týmu vštípit nějaký styl, pořád je na čem pracovat. Herní projev zdokonalíme, kdyby v budoucnu byl zájem poprat se o kraj. Na jaře půjdeme zápas od zápasu, jako na podzim. Máme docela těžký los, v prvních pěti kolech čtyřikrát hrajeme s ohroženými týmy, tak uvidíme, jak na tom budeme."

HRDĚJOVICE strávily zimu na 4. místě. Tým Slavoje, který se v minulých měsících zabydlel na Hluboké, kde hrál turnaj i pravidelně trénoval na místní umělce, zůstal pohromadě s jedinou změnou – působení ukončil host z Jankova Petr Stejskal.

Asistent trenéra Hrdějovic Jaroslav Čížek: „Na podzim se nám celkem dařilo, takže si nechceme dobře rozjetou sezonu pokazit. Rádi bychom na jaře potvrdili výsledky a alespoň udrželi současné umístění. Konec podzimu nebyl zrovna nejlepší, nechtěli bychom zažít žádné propadáky. Když si minimálně o jedno místo polepšíme, budeme spokojeni."
Klasickou generálku týden před soutěží Hrdějovičtí neměli, dopřáli si volný víkend.

TÝN NAD VLTAVOU ve skupině A ztrácel v zimě na vedoucí Čimelice jen tři body. V týmu Olympie pro jaro už nejsou dva hosté, brankář Hanzal a útočník Janouch, naopak v kabině už znovu sedí bývalý kapitán mužstva Maruška, jenž na podzim strávil v nedaleké Březnici. Na konci přípravy měla Olympie smůlu, když jí pro zranění vypadli ze základní sestavy Boček a Vojík.

Trenér Týna Vladimír Švec: „Jsme vpředu, takže bychom hrát o přední umístění měli…  Čimelice, jak jsem se díval, dost posílily, přišli tam hráči z Čížové, Písku, Milevska. Je to největší aspirant na postup. Pokusíme se je potrápit a uvidíme, jak to dopadne. Kluci makají, chtějí se o to poprat."