Prozatím se zdá, že z podzimního kádru vypadne jen Tomka, jenž se na půlrok vrátil do Týna, odkud do Hrdějovic přestoupil. „Respektujeme jeho přání, že se chce vrátit do Hrdějovic, a děkujeme mu za pomoc,“ vzkazuje předseda Olympie Karel Jiříček. „Jinak začneme přípravu se stejným kádrem,“ potvrzuje.

Zatímco Milan Tomka hostoval v Týně, Olympie na oplátku zapůjčila brankáře Spěváka, který se stal pod tratí ihned jedničkou mezi tyčemi. „Ještě jsme o něm s Hrdějovicemi nejednali, ale vypadá to, že má zájem si hostování prodloužit,“ říká předseda Karel Jiříček.

K týmu by se měl po delší rekonvalescenci opět připojit uzdravený špílmachr Zdeněk Hrdina. „Měl v noze trombózu, to je otázka tří a více měsíců. V současné doby by měl začít s tréninkem a všichni věříme, že se vrátí na hřiště a pomůže nám,“ Jiříček, že by týnský matador po sérii zdravotních problémů myslel na ukončení kariéry.

Pokračovat bude i další zkušený hráč, dirigent zadních řad Vladimír Blüml, a také posila z loňské zimy – táborský Vladimír Kášek. „Stejně tak protivínský Jarda Vojík, jenž k nám přišel v létě z Rakouska,“ doplňuje předseda Olympie.

Trenér Vojtěch Brozman si v uplynulé části sezony ještě vylepšil renomé, které si v Týně vybudoval. „Je to člověk, kterému věříme. Na podzim se ukázalo, že odvedl velký kus práce. Myslíme si, že i hra byla dobrá a odpovídala krajskému přeboru,“ pochvaluje si šéf Olympie.

O víkendech Týn bude vyjíždět k zápasům Hlubocké zimní ligy. V sobotu 9. ledna od 15 hodin změří síly s Kaplicí. Směrem k pořadatelům si ale v Týně neodpustí jednu výtku: „Že zvedli startovné z deseti na dvanáct tisíc, to se dá pochopit. Ale zklamáním pro nás je, že skupiny zůstaly při starém. Soupeře mohli prohodit. Takto nás znovu čekají ve skupině Kaplice, Kamenný Újezd a osmnáctka Dynama,“ posílá Jiříček výtku na Hlubokou.