Deník mapoval i ty největší změny, které přes léto u týmů nastaly. Na lavičku Lokomotivy se například vrátil kouč Pavel Hanel. Nepřevzal ale béčko, které dříve vedl, nýbrž první mužstvo.

TÝN – PROTIVÍN 1:3. Petr Novotný, trenér Týna nad Vltavou: „Premiéra výsledkově nedopadla dobře, ale výkon byl dobrý. Bylo vidět, že kluci chtěli vyhrát. Protivín posílil, odehrál zápas zkušeně. Byla otázka, kdo dá první gól. V loňské sezoně nás trápil Olešník, dnes to byl Protivín, který podle mne bude v tabulce hodně vysoko, asi půjde po postupu jako my. Hráčům mohu vytknout akorát několik taktických chyb, divákům se hra musela líbit." (K utkání se ještě vrátíme.)

Městské derby očima trenérů

ČT. DVORY – LOKO ČB 2:0. Robert Čepička, trenér Čtyř Dvorů: „Když jsem se dozvěděl, že jde Lokotku trénovat Pavel Hanel, tak jsem tušil, že to nebudeme mít jednoduché… A to se potvrdilo. Oni důsledně a zodpovědně bránili, my začali vlažně, jak to po přípravě bývá, nemohli jsme se dostat do tempa. Kolem třicáté minuty jsme se zlepšili, nastřelili jsme břevno a tyčku, ale gól jsme nedali. Druhá půle měla podobný scénář, Lokotka čekala na brejky, my marně dobývali obranu, až Příhoda ve vápně hlavou doklepl na 1:0. V závěru šel na hřiště Váňa a po dvou minutách zvýšil na 2:0, bylo hotovo. Na úvod se hrál slušný a bojovný zápas. Jsme rádi, že jsme sezonu dobře zahájili."

Pavel Hanel, nový trenér Loko České Budějovice: „První poločas jsme odehráli pasivně, nedařilo se nám dostat do hry. Čtyrák měl dvě velké šance, nastřelili tyč a břevno. Ve druhé půli se hra opticky vyrovnala. Po hrubé chybě v obraně jsme dostali gól, který rozhodl zápas. Největší příležitost nám v 90. min. chytil domácí gólman - a z protiútoku jsme inkasovali podruhé. Nejen, že nemáme body… Ještě horší pro nás je zranění Štěpána Sahana, který si natrhal stehenní sval a zřejmě nebude celou podzimní sezonu."

Z přesunů…

Technický středopolař Martin Slípka se v létě vydal z Bavorovic na hostování do Slavie ČB, a již v příštím kole ho tak čeká duel proti „svým" u Malého jezu! "Prošel řadu klubů a má i slávistickou minulost," připomněl trenér Slavie Karel Kladenský.

Více o změnách v kádrech klubů I.A čtěte ve středečním vydání ČB deníku, kde najdete i kompletní hlasy trenérů.