Do prvních tří vagonů sobotního vlaku nastoupilo v Praze na Hlavním nádraží zhruba 200 lidí, kteří patří do tábora fanoušků Slavie. "Teď jsme v Táboře, všechno je super, nálada je skvělá," hlásil přesně v 15.45 Deníku Ricci, jeden z organizátorů výjezdu, který s kamarády cestuje hned v prvním vagonu.

„Na výjezd bude také připraveno překvapení, které jsme slibovali již minulou sezonu, takže kdo o něj nechce přijít, ať si vezme sto korun navíc,“ hlásal klubový slávistický web. Deníku se ještě v průběhu jízdy vlakem podařilo zjistit, co bylo oním utajovaným překvapením. "Maska z filmu Scarry Movie," šveholili zvesela fanoušci v sešívaných dresech.

Příjezd do Č. Budějovic očekáváme krátce před 17. hodinou.

16.45 Na příjezd slávistických fanoušků je připravena i policie. Devadesát mužů v uniformách pod vedením plukovníka Ladislava Škvařila je v pohotovosti. Dvacítka policistů očekává příjezd vlaku přímo na nástupišti. Jejich kolegové jsou připraveni příznivce hostujícího mužstva doprovázet po cestě na stadion.

16.52 Vlak z Prahy přijíždí na českobudějovické nádraží. I v samotné soupravě má fanouškypod dohledempolicie. "Sešívaní, Sešívaní," provolávají ještě na peróně. Tváře mnohých z nich skutečně zdobí masky z filmu Scarry Movie.

17.01 Fandové se vydávají na pochod městem. V podchodu odpalují menší dýmovnici. Provolávají hesla na podporu svého klubu. Nezapomněli ani na urážky Karla Poborského. Jen někteří jsou viditelněposilněni alkoholem. Skupina jako celek se ale chová solidně.

17.06 Policejní doprovod směruje celou skupinu na Mánesovu třídu, aby dav rozjařených fanoušků netáhl centrem města.

17.24 Policie celou situaci zvládá s přehledem.Fanoušci právě procházejí křižovatku Mánesovy a Lidické třídy. Zanedlouho budou na stadionu.

17.27 Českobudějovická policie odvádí výbornou práci. Právě přivádí slávistický průvod kolem prodejny Lidlu ke stadionu. Fanoušci jsou již před sektorem hostů a za okamžik budou puštěni na tribunu. Jejich příchod doprovází výkřiky: "Slavie, mistr ligy!" "Slavie, červenobílí," ale také urážlivé: "Poborský, ty jsi hovado!" a "Smrt Spartě!"

17.45 Slávistický kotel na tribuně právě vítá potleskem hráče svého týmu, kteří se rozcvičují na ploše.

18.05 Základní sestavy: Dynamo Č. Budějovice: Kučera -Jarabica, Hunal, Riegel, Žižka - Hudson, Homoláč, Benát, Šíma - Ondrášek, Meszáros. Trenér Tobiáš

Slavia Praha: Hanuš - Krajčík, Vomáčka, Suchý, Hubáček - Belaid, Volešák, Ragued, J. Černý - Vlček, Šenkeřík. Trenér K. Jarolím

Rozhodčí: Kocián - Gallo, Marek

Do začátku utkání zbývá 10 minut a tribuny se začínají plnit

Slávistický sektor je naplněn k prasknutí

18.15 Oba týmy vstoupily na hřiště

Utkání právě začalo

05. Žlutou kartu vidí David Homoláč

08. Roh pro domácí

10. Akce dua Meszároš, Benát skončila slabou střelou českobudějovického středopolaře

12. Žlutou kartou napomínán Matej Krajčík

14. Stanislav Vlček promarnil gólovou šanci

16. Fanoušci Slavie neustále skandují Poborský, ty jsi hovado

17. Hudsonova tečovaná střela končí těsně vedle

21. Kombinace u Slávistů zatím hodně vázne, Jihočeši mají navrch

22. SLAVIA VSTŘELILA BRANKU!

Volešák rozehrál trestný kop na penaltu na úplně volného Jaroslava ČERNÉHO, který se zblízka nemýlil

28. Dynamo je stále aktivnější, ale ani série rohů větší šanci nepřinesla

30. Po Suchého nejistém zákroku hlavou na míč nedosáhl Ondrášek

32. Ve svých šancích neuspěl ani Meszároš ani Ondrášek (oba ČB)

37. Hra je teď plná nepřesností, hraje se ve středu hřiště

40. Meszárosovu střelu vyrazil Diviš

44. Dynamo to zkouší dlouhými míči za obranu, ale tudy asi cesta nevede

První poločas skončil

I přes několik zajímavých šancí Jihočeši prohrávají s úřadujícím mistrem po poločase 0:1, když jediný gól Pražanů vstřelil po standardní situaci Volešáka Jaroslav Černý

Zahájen druhý poločas

46. Slavia střídá, hřiště opouští Krajčík a nahrazuje ho Čelůstka

48. Ondrášek střílí z malého vápna těsně vedle

52. Utkání sleduje 4812 diváků

55. Meszáros se obtočil okolo Vomáčky, střelou z hranice šestnáctky se snažil překvapit Diviše

57. Za taktický faul vidí žlutou kartu Hunal

60. Slavia pokračuje v náporu, fanoušci Slavie vhazují na trávník pyrotechniku

68. Do šance se dostával Černý, zakončil však těsně vedle

71. Dvojité střídání domácích, ze hřiště odcházejí Šíma a Hudson, nahrazují je Dolejš a Mezlík

73. Střídá i Slavia, odchází Šenkeřík, na jeho místo přichází Milan Černý

75. Sudí Kocián napomíná žlutým kartónkem tuniského reprezentanta Raqeda a českobudějovického Mezlíka

80. Domácí místo útočení zatím zbytečně faulují

83. Poslední změna v domácím celku, přichází útočník Timm a nahradí Davida Homoláče

86. Centr Benáta zakončil Jarabica hlavou vedle

87. Poslední střídání i u Pražanů, Naumov nahrazuje Vlčka

89. Žižka zastavuje rychlý průnik Naumova

90. Rozhodčí nastavuje čtyři minuty

92. Domácí se nemohou dostat do pořádného tlaku

93. Timm nedosáhl na Dolejšovu přihrávku

94. Utkání právě skončilo

Slavia zvítězila díky jediné střele na branku po standartce Volešáka a zakončení Jaroslava Černého. Dynamo rozhodně nebylo horší a remíza by byla spravedlivá.

20.07 Stadion opouštějí domácí fanoušci. Policie u vstupu vytváří kordon a čeká na slávistické fandy. V pohotovosti jsou i strážníci městské policie. Při kraji vozovky se řadí auta státní i městské policie a neoznačená vozidla s muži zákona uvnitř. Někteří se rozmisťují po trase, jiní budou krokem popojíždět spolu s fanoušky.

20.15 Odchod publika neprovázejí žádné emoce. Sešívaní odcházejí společně s domácími bez konfliktů.

20.20 Stadion je téměř prázdný. Skupinky slávistů doprovázené policií skandují Heja, heja Slavie a Slavie, mistři ligy. Někteří se chystají ještě před odjezdem zajít do budějovických hospod.

20.24 Na Mánesově tříděproběhla drobná slovní přestřelka mezi skupinou fanoušků a obyvateli paneláku, kteří průvod sledovali z balkonu. Křižovatky hlídají policisté ve žlutých vestách a řídí dopravu.

20.32 Čelo průvodu už je na nádraží. Vše probíhá v klidu. Slávisté mávají na kolemjdoucí a vtipkují s nimi.

20.41 "Už tam budem? Tohle je … město, už jdeme půl hodiny rovně a furt tam nejsme!" postěžoval si jeden maskovaný fanoušek. Na nádraží se tvoří fronty u stánků s občerstvením. V budově je možná víc policistů než sešívaných.

20.45 Po nádražní ulici jezdí auto s obrovskou slávistickou vlajkou a troubí.

20.49 Na nádraží jsme zastihli Tomáše Zacha s Kristýnou Vachudovou, kteří do Budějovic přijeli na výlet. Vracejí se domů a ze situace na peronu jsou trochu překvapeni. "Pokud si ve vlaku sedneme, tak nám to nevadí," poznamenal Tomáš.

20.52 Jeden z policistů v pohotovostise nechal slyšet, že v Českých Budějovicích nehrozí žádný velký konflikt. "Na Dynamo moc lidí nechodí," uvedl jako důvod.

20.56 K vlaku, který právě přijel ze Summerau připojili železničáři dva vagony, kteréjsou vyhrazenéjen pro fotbalové fanoušky. Ti se okamžitě hrnou dovnitř.Vlak odjíždí za patnáct minut.

21.00 "Mám problém! Slávie vyhrála!!!" Tímto pokřikem na sebe upozorňoval jeden z fandů pracovníky policejního antikonfliktního týmu.

21.11 Vlak, jehož zadní část je plná fotbalových příznivců, opouští České Budějovice. Ve vagónech stále dohlížejí na pořádek muži v uniformách. V samotném městě policie ukončuje veškerá opatření s konstatováním, že celá akce proběhla bez výrazných problémů.