Na Hluboké v těchto dnech běží práce naplno, mechanizace nezahálí ani o víkendech.
„Do konce roku musíme prostavět sedm milionů, abychom vyčerpali peníze z dotací,“ podotýká předseda TJ Hluboká nad Vltavou Karel Vácha.

Získali dotace

Myšlenku vybudovat umělku nosil v hlavě už několik let. „Třikrát jsme měli v ruce papír, že obdržíme dotaci, ale vždy nám ji z nějakého důvodu zase odebrali. Buď jsme nesehnali dost vlastních prostředků, anebo ji stáhlo ministerstvo školství a tělovýchovy, když dělalo úsporná opatření,“ vysvětluje Karel Vácha.


Letos se věci daly do pohybu, a tak na místě druhé travnaté plochy přece jen vyroste do jara umělka moderních parametrů! „Sehnali jsme státní dotaci, něco dáme ze svého a máme rozjednány další granty, aby do dubna nebo května, podle počasí, bylo hřiště hotovo,“ plánuje šéf hlubocké TJ.


Projekt nastínil různě drahé varianty. Hlubočtí zvážili své finanční možnosti a zvolili střední cestu. „Budeme mít hrací plochu, přístupové cesty a osvětlení,“ objasňuje Vácha. I bez tribuny, kterou Hlubočtí zatím oželí, se jedná o nákladnou investici. „Třináct milionů máme, potřebujeme jich patnáct až šestnáct.“

Hřiště „na klíč“

Hřiště vybuduje „na klíč“ stavitelská firma Sport Technik Bohemia. Na začátku částečně odstranila nepropustnou vrstvu země a po obvodu budoucí plochy zabudovala drenážní systém, který ze hřiště odvede vodu. Včera buldozer zarovnával vrstvu navezeného písku. „Po zhutnění ještě tento týden přijde na písek geotextilie, na kterou se budou klást štěrkové vrstvy různé frakce,“ líčí postup Karel Vácha.


Finální pokládka povrchu vyžaduje teplé a suché počasí. „Jedná se o umělou trávu třetí generace s délkou vlasu šedesát milimetrů. Pod kobercem bude gumová podložka,“ uzavřel hlubocký Karel Vácha.