„A úplně zbytečná,“ jen nevěřícně kroutil hlavou trenér Jiří Kotrba, když se po návratu z Prahy snažil pojmenovat příčiny porážky 1:2 s Bohemians 1905 v Edenu

Fotbalisté Dynama totiž rozhodně nebyli horším mužstvem, v poli i podle názoru našich kolegů z pražských redakcí místy klokany přehrávali, jenže opět doplatili na individuální chyby. „Je to u nás to pořád stejné. V poli kombinujeme a hrajeme, ale nic z toho,“ stýskal si trenér Kotrba. „Také tentokrát jsme měli hru pod kontrolou, častěji jsme měli míč ve svém držení, dali jsme ale jen jeden gól, zatímco Bohemka ze tří střel na bránu dva…“

Brankáře Kučeru ale kouč nevinil. „Působil jako za stara, sebevědomě a suverénně, jenže při prvním gólu Bartek trefil šibenici a druhý gól raději nechci ani komentovat,“ hněval se kouč Dynama, maje zřejmě na mysli okamžik, kdy Rýdelovi odskočil deset metrů před vlastním vápnem míč od nohy. „Přitom dvě minuty předtím jsme vyrovnali a byli jsme na koni,“ litoval.

I když na fotbal, který Dynamo i v Praze hrálo, se určitě dalo koukat, bilance je zatím žalostná. „Je to tak, fotbal není krasobruslení, na technickou hodnotu se nehraje,“ krčil rameny Kotrba. „Je velká škoda, že nemáme výsledky. My totiž chceme tímto způsobem hrát, přitom se ale vyvarovat chyb, které nás srážejí.“

Byť jeho svěřenci jeli domů zase s hlavami dole, Kotrba našel i klady. „Klesa konečně zahrál tak, jak jsme si představovali a proč jsme ho angažovali,“ vyzdvihl hru ofenzivního záložníka, jenž v létě přišel na jih z Příbrami. V nedělním zápase s Bohemians vyrovnal hned v nástup do druhé půle, kdy utekl podél pravé lajny a poslal brankáři Sňozíkovi míč „mezi betony“.

Své přednosti, byť spíš jen do půle, potvrzoval i Hudson. „Nejen on, ale i Sandro a Vulin potřebují ještě tak tři týdny potrénovat,“ uvedl zkušený trenér, jenž za důležité považuje, aby si hráči nepřestali věřit. „Jsem přesvědčen, že ta cesta fotbalovosti je správná.“

Jenže body nejsou a v neděli na jih míří Jablonec! „Máme dvě utkání doma a potřebovali bychom šest bodů. Brali bychom ale i čtyři,“ pragmaticky uzavřel Jiří Kotrba.

Bohemians 1905 – Č. Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 28. a 50. Bartek – 47. Klesa. ŽK: Žižka, Škoda, Růžička, Cseh – Hudson, Otepka, Klesa. Diváci: 2218. Rozhodčí: Mikel – Košec, Marek.

Bohemians: Sňozík – Jindřišek, Lukáš, Nikl, Žižka (68. Růžička) – Moravec, Budinský (85. Cseh), Borek, Bartek – Škoda, Bálek (74. Nešpor).

Dynamo: Kučera – Novák, Lengyel, Horejš (20. Bakala), Vulin – Hudson, Rýdel (78. Čirkin), Otepka, Sandro (56. Stráský)– Klesa – Ondrášek.