Soutěž vyhráli o sedm bodů před Neplachovem, který je nakonec do přeboru doprovodí ze druhého místa. Boršovští měli jistotu už dvě kola před koncem sezony: Když doma deklasovali Mokré 6:0, nikdo je nemohl předstihnout.

Postup, to je pro boršovské fotbalisty sváteční okamžik. „Po devatenácti letech se vracíme do okresního přeboru," uvedl na losovacím aktivu pro Deník předseda a sekretář klubu František Filištein s tím, že na začátku 90. let dokonce Boršov tři sezony působil v I.B třídě. Pamětníci v klubu pořád jsou… „Třeba Ota Zavoral, který kdysi také hrával, pak i trénoval," upozorňuje boršovský patriot.

Od té doby se prostředí a podmínky pro fotbal v obci změnily k lepšímu. „Máme pěkné hřiště. To, co se díky sponzorům a obecnímu úřadu udělalo, se opravdu povedlo," kvituje František Filištein. Zásadní byla rekonstrukce hrací plochy. „Začala se dělat v sezoně 2003-2004." Fotbalisté mají další plány, jak zázemí vylepšit. „Žádáme o grant, rádi bychom nechali udělat ještě víceúčelové hřiště s umělkou. A do budoucna chceme něco provést i s kabinami," přibližuje předseda Filištein s tím, že momentálně se pracuje na zavlažování. 

Před sezonou Boršov angažoval zkušeného trenéra Petra Trefného a ten dobře věděl, jaký má úkol. „Taky mu děkujeme, udělal kus práce. Myslím, že s tímhle manšaftem se mělo postoupit, protože je v něm spousta mladých kluků, kteří jsou na dobré úrovni, a tak bychom v okresním přeboru neměli mít problémy," domnívá se Filištein.

Dres Boršova obléká bývalý hráč Dynama České Budějovice Jan Gruber, o jehož ligové zkušenosti se tým může opřít. „Za celou sezonu vynechal asi jen tři zápasy," podotýká František Filištein. Štafetu nejlepšího kanonýra týmu převzal Tomáš Müller. Filištein a připouští, že Boršov jedná o posilách. „Zatím bych o tom ale nerad mluvil," pousmál se.

Vše nasvědčuje tomu, že Boršov nechce hrát roli ustrašeného nováčka, spíše přinese do soutěže svěží vítr.