Fotbalisté Malše Roudné B marně sahali ve Vimperku po bodu a výhra Velešína je poslala zpátky na dno tabulky. Útočné duo Zbyněk Rys, Lukáš Dudek zařídilo v Ševětíně všechny tři branky hostů z Olešníka. Z výhry se radovaly i Čtyři Dvory a Hrdějovice.

D. BUKOVSKO – TÝN 0:0. Radim Kokeš st., trenér Dolního Bukovska: „Ze zápasu jsem měl trochu obavy. Nehrál se moc pohledný fotbal, a když jsme se osmělili, projevila se nekázeň  – na konci první půle náš hráč dostal po druhé žluté červenou kartu. Je zajímavé, že v oslabení hrajeme lépe… O druhé půli se dá říct, že jsme byli lepší. Týn si nevypracoval gólovou šanci, my s přibývajícím časem ano, ale příležitosti jsme vyřešili špatně. Celkově je pro nás bod asi ztrátou. I když jsme celou druhou půli hráli v deseti, zasloužili jsme si ten gól dát."

Vladimír Švec, trenér Týna: „Zápas jsme zase nezačali dobře. Vázla nám kombinace i rozehrávka, ale asi od 15. minuty jsme byli o něco lepší, kluci zlepšili pohyb. Dostali jsme se do pár šancí. Soupeři byl před poločasem vyloučen hráč. Po poločase jsem kluky upozorňoval, že to nemusí být ani proti deseti snadné, a to se vyplnilo. Myslím si, že druhý poločas nám spíše ublížilo, že jsme hráli proti deseti. Soupeř se semkl a mohl i zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Druhý poločas byl od nás špatný. I když nemohu klukům upřít bojovnost, kvalita tam zkrátka chyběla. Teď nás čeká favorit soutěže a kluci budou muset hodně přidat."

TRH. SVINY – BOROVANY 0:0. Miroslav Váca, trenér  T. Svinů: „Všechna naše derby bývají vyrovnaná. Ale po dvaceti minutách upadla hra do podprůměru, jak se říká, byla to holomajzna. Zase jsme odehráli zápas bez přihrávky. Na začátku jsme měli tři čtyři šance, ale gól jsme z nich nedali. V závěru jsme mohli i prohrát, takže jsem nebyl ze zápasu nadšený. A to jsme se tentokrát sešli v celkem dobré sestavě… První zápas na Dobré Vodě byl slušný, tento se nám nepovedl, tak uvidíme, jak se nám bude dařit ve Čtyřech Dvorech."

Jiří Kubeš, manažer Borovan: „Duel dvou ohrožených týmů začal náporem domácích, kteří si ve 13. min. vytvořili dvě šance, ale zakončili je nepřesně.  Hra se začala vyrovnávat, i náš tým měl několik šancí, ale buď  zakončil nepřesně, anebo nedokázal překonat brankáře Vrábka. Ve druhé půli jsme byli o něco lepší, ale i zásluhou výborných brankářů, domácího Michala Vrábka a našeho Davida Janečka, žádný gól nepadl. Dvě branky nám sice nebyly uznány, ale bod ze Svinů bereme – kéž bychom ho uhráli i v Roudném!"

KAPLICE – SLAVIA ČB 4:1. Karel Kladenský, trenér Slavie ČB: „Kaplice stoprocentně využila naše dvě zaváhání v obraně a v 11. min. vedla 2:0. Srovnali jsme se a v mezihře byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem, měli jsme i šance. Jenže v závěru zápasu domácí využili rychlý brejk a následně závar ve vápně. V úplném závěru jsme stačili už jen zkorigovat. Nasazení ani bojovnost týmu nechyběly, hráči se snaží, ale nejsme v dobré herní pohodě. Věřím, že dáme nějaké góly a tým se zase zvedne."

HRDĚJOVICE – LOKO ČB 3:2. Miroslav Turek, nový asistent trenéra Hrdějovic: „V 6. min. jsme mohli vést, ale Tomka trefil spojnici. Za dvě minuty otevřel skóre Sloup. Štabrňák po chybě naší obrany vyrovnal. Hrál se více bojovný než pohledný fotbal se šancemi na obou stranách. Do poločasu nám Kudrle ze skrumáže po rohu vrátil vedení. Ve druhé půli po trestném kopu Holomel zvýšil na 3:1. Po hrubce obránce soupeř snížil a marně se snažil o vyrovnání. Zápas byl průměrný, ale samozřejmě jsme rádi, že se nám povedlo vyhrát. Zaslouženě – měli jsme více šancí a také míč častěji na kopačkách."

Jan Koutský, trenér Loko ČB: „Na rozdíl od zápasu s Novou Vsí jsme odehráli mnohem lepší utkání! Nejen, že jsme tentokrát podlehli těsně 2:3, ale především jsme hráli úplně jinak, alespoň bod jsme si zasloužili. Ale udělali jsme hrubé chyby v defenzivě, a to nás stálo body.  Hra jinak byla v pořádku – byli jsme důraznější, dřív na balonu a ve druhé půlce zápasu jsme domácí v hodně momentech přehrávali. Bohužel jsme vyhořeli v koncovce, a připočtu-li hrubé chyby obrany, respektive našeho gólmana, nemohli jsme čekat lepší výsledek. Ale hráče jsem pochválil, protože do budoucna s takovým výkonem nejsme bez šance uspět."

ČT. DVORY – D. VODA 1:0.  Jaroslav Rambousek, trenér Čt. Dvorů: „Věděli jsme, že nás čeká další těžký soupeř. Ve druhé půli jsme hráli třicet minut v deseti, protože nám byl po druhé žluté kartě vyloučen Dědina. V pátek jsme nacvičovali standardky a v zápase nám jedna vyšla, Havelec dorážkou vsítil vítězný gól. Jednou jsme měli štěstí, střela šla do břevna. Kluci si pak utkání pohlídali. Doma jsme odehráli po delší době zápas s nulou, což je dobré. Zase nás nečeká nic lehkého, protože Sviny hrají záchranu, navíc sestava stále není optimální."

Zdeněk Frolík, předseda Dobré Vody: „Skoro celý zápas jsme měli územní převahu, ale k vápnu, dál jsme nic nevymysleli. Je to škoda,  protože soupeř byl hratelný. Možná chybělo štěstíčko;  nastřelili jsme břevno, soupeř vstřelil branku z dobře nacvičené standardní situace. V první půli jsme ještě měli šance, ve druhé už ne. Škoda, minimálně na bod bylo."

ŠEVĚTÍN – OLEŠNÍK 1:3. Miroslav Čížek, trenér Ševětína: „Nejsem spokojen. Ale narazili jsme na velmi dobrého soupeře. Naše hra nebyla až tak zásadní, spíše to, že Olešníku se dařilo a my jej nedokázali eliminovat. Tři body, které jsme chtěli získat, jsme proto nezískali… Hlavně útočná dvojice Rys, Dudek byla v konečné fázi lepší než ta naše, a to rozhodlo o výsledku."

Jiří Komrska, trenér Olešníka: „Jeli jsme do Ševětína s tím, že nechceme prohrát. To se nám povedlo splnit. První poločas jsme byli lepší ve všech směrech. I když jsme po hrubé chybě prohrávali, dokázali jsme výsledek do konce prvního poločasu otočit. Utkání se mi proto hodnotí dobře. Druhý poločas jsme kontrolovali, domácí se snažili něco s výsledkem udělat, ale do větších šancí jsme je nepouštěli. Pochválit musím celé mužstvo za přístup, za to, jak zápas zvládlo."

VIMPERK – ROUDNÉ B 1:0. Libor Šolc, trenér Roudného B: „První poločas jsme asi trochu prospali,  druhá půle už byla z naší strany  dobrá. Škoda dvou gólovek, které jsme neproměnili: Čajan šel sám na branku a trefil jen gólmana,   Dan Malý hlavičkoval do boční sítě… Pět minut před koncem nám domácí dali z rohu gól a šťastně vyhráli. Smolný zápas, ale za druhou půli bych tým pochválil za to, jak hrál aktivně. Bohužel k bodovému zisku nám ve Vimperku chyběla vstřelená branka."