Benjamínci SKP si tak zajistili postup do Velkého finále ve Starém Městě. Tam se utká dvanáct vítězů regionálních kol o hlavní cenu, kterou je postup na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu.

V dramatickém finálovém zápase porazili mladíci budějovického SKP jediným gólem favority z Dynama Č. Budějovice. „Je to zatím náš největší úspěch! Kluci měli obrovskou chuť vyhrát, a to zřejmě rozhodlo,“ radoval se trenér vítězného družstva Jan Carda. „Dynamo je náš věčný rival, a že jsme si vylepšili bilanci vzájemných zápasů právě v tomto klíčovém utkání, je pro mne obrovskou satisfakcí,“ dodal šťastný trenér.

Po dobré odezvě z loňských kol se herní systém spojující okresy aplikuje i v letošním roce. Na nedělní turnaj se tudíž sjeli desetiletí fotbalisté z okresů Č. Budějovice a Jindřichův Hradec. „Skutečnost, že se vzájemně potkají kluby z okresního i krajského přeboru, ohromně zvyšuje kvalitu turnaje. Když se střetnou týmy, které spolu normálně nehrají, je to pro mládežnický fotbal velice prospěšné,“ pochválil herní systém E.ON Junior Cupu garant hlubockého turnaje Josef Brašnička.

V závěru sportovního odpoledne byli vyhlášeni nejlepší brankář, střelec a hráč turnaje. Poražení finalisté se mohli zaradovat hned ze dvou cen. Devět gólů zaznamenal kanonýr turnaje Marcel Jiran a pro cenu nejlepšího hráče si došel Matěj Míča. Ten kromě sošky a hodnotných cen má jedinečnou možnost zúčastnit se týdenního kurzu ve fotbalové škole Petra Čecha. „Velice se těším. Mým fotbalovým vzorem je Lionel Messi, ale Petru Čechovi také fandím. Je super, že se s ním potkám,“ radoval se desetiletý Matěj.

V ruce držel fotbalový míč, který od společnosti E.ON dostali všichni hráči na turnaji. Nejlepší tři týmy navíc obdržely kompletní sady dresů.

Fotbalisté i fanoušci si pochvalovali kromě překrásného slunečného počasí i doprovodný program. „Musím říci, že ten byl velkým plusem. Pro všechny účastníky je to milé zpestření a navíc kluci co zrovna nemají zápas, se příjemně zabaví,“ konstatoval garant turnaje Josef Brašnička. Kromě jízdy na segwayi či čtyřkolce, měli návštěvníci možnost poprvé vyzkoušet novinku letošního ročníku nazvanou E.ON Rodinný fotbálek. Tří, nebo čtyřčlenné rodinné týmy složené z dospělých a dětí, musí do hry povinně zapojit i jednu ženu. „Byla to skvělá zábava, hráli jsme s manželem a s naším synem, který nás k tomu tak trochu donutil,“ s úsměvem po vyhraném utkání prozradila Jarka Šlachtová ze Suchdola nad Lužnicí.

Konečné pořadí turnaje na Hluboké: 1. SKP ČB (postupují do Velkého finále ve Starém Městě), 2. Dynamo ČB, 3. Břilice, 4. Slavia ČB, 5. N. Bystřice, 6. N. Včelnice, 7. Lomnice, 8. Loko ČB, 9. Hluboká, 10. Čt. Dvory, 11. J. Hradec, 12. Suchdol. Nejlepší hráči: brankář Filip Marklík (SKP ČB), střelec Marcel Jiran (oba 9 gólů) a hráč Matěj Míča (oba Dynamo) – získává týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha.

E.ON Junior Cup pokračuje jdalšími turnaji iž tento víkend. V sobotu proběhne regionální kolo v Třebíči a o den později se turnaj přesune zpět do jižních Čech na trávník píseckého fotbalového klubu: začátek je v 8.00 hodin.