Jenže Dynamo těch bodů má šest a spolu s Plzní, Olomoucí a Slavií tvoří „silnou“ čtyřku, která v lize dosud neprohrála!

Skalp svěřenců trenéra Jaroslava Šilhavého v pondělní dohrávce nezískal ani jejich tradiční „kat“ Teplice. I ty se musely spokojit jen s bodem, který si vezli i hosté. „A málem jsme si vezli všechny tři,“ zmiňuje trenér Dynama stoprocentní šanci, kterou v nastaveném čase stratég Otepka připravil jako na zlatém podnose pro Sedláčka. „V tu chvíli jsem bod nebral, protože to měl být gól. Byť by to pro Teplice bylo kruté,“ připouští Jaroslav Šilhavý.

Bylo by to kruté a asi i nespravedlivé, neboť Teplice po většinu času byly aktivnějším mužstvem. „Bylo znát, že Teplice hodně moc touží po prvním vítězství. S tím jsme my ale počítali a chtěli jsme jim to ci nejvíc znepříjemnit. Chtěli jsme hrát aktivně a patřičně vysoko je napadat, aby soupeř musel míče jen nakopávat,“ odtajňuje kouč Dynama některé taktické záměry.

Nějaký mimořádný fotbal se v Teplicích sice nehrál, právě po taktické stránce ale Jihočeši zápas zvládli téměř bezchybně. Teplice totiž více ze hry měly, o tom není pochyb, jenže Pavel Kučera v budějovické brance měl práci jen s centrovanými míči, přímých střel na rozdíl od zápasů s Libercem či Spartou až tolik chytat nemusel. Větší potíže vlastně měl jedině s Vidličkovou dělovkou z úhlu. „Teplice měly převahu, ale za celou první půli jsme je do pořádné šance nepustili,“ podotýká Šilhavý. „Ve druhé půli domácí svůj tlak vystupňovali a dali i gól. Jenže my v závěru zbraně nesložili, přeskupili jsme naše řady a podařilo se nám vyrovnat. Myslím, že za tu bojovnost jsme si ten gól zasloužili,“ soudí Šilhavý.

Ondráškův gól patří do kategorie kuriózních. „Letěl tam dlouhý míč, já za ním běžel a snažil se v souboji s Matulou balon aspoň špičkou kopačky trefit. Od Slavíka se míč odrazil ke mně a od mé hlavy se dokutálel až do sítě,“ culil se „Kobra“ Ondrášek. „Debilní gól, co víc k tomu říkat,“ lomil rukama brankář Martin Slavík. „Fatální hrubka po nedohodě stopera s gólmanem,“ dodal trenér Jiří Plíšek.

Byl to kuriózní gól, ale platil. A navíc Ondrášek si ho zasloužil, protože o ten zdánlivě ztracený míč zabojoval. „My na konci dostali postupně do hry čtyři útočníky,“ připomíná kouč Dynama, že vedle autora vyrovnávací branky přišel v závěru zápasu do útoku i Sedláček, zatímco Mezlík a Pecka, kteří začali na hrotu, dohrávali v záloze.

Změn v sestavě oproti minulému utkání se Spartou bylo víc. Dvě z nich byly vynucené: za Benáta, jenž se proti Spartě zranil, šel na levý kraj zálohy Petr Šíma a do středu obrany se za Jarabicu, jenž přestoupil do Krakova, se k Horejšovi postavil Jan Riegel.

Vzhledem k tomu, že Riegel se svými 194 cm je po Kučerovi druhý nejvyšší hráč týmu, bylo jasné, že na starost dostane eliminaci dvoumetrového Doška na hrotu teplického útoku. To potvrdil i trenér Šilhavý. „Byť hrál od třetí minuty s bolestivě nakopnutým nártem, zvládl tu nelehkou roli velice dobře,“ ocenil.

Dalším taktickým záměrem bylo hrát na rychlé protiútoky. „Ke gólu to sice vedlo až v samém závěru utkání, ale už v jeho průběhu jsme tam některé náznaky možností měli,“ zmiňuje trenér Šilhavý únik obránce Žižky v úvodu utkání a poté Šímovu příležitost, kterou mu po změně stran ještě za stavu 0:0 připravil Pecka. „To byla veliká šance, ale i poté, co jsme dostali gól, tam měl Ondrášek dvě dobré situace, které se daly vyřešit líp,“ lituje trenér Šilhavý.

V neděli s Hradcem

„Za další ligový bod, který má z horké teplické půdy velikou cenu, jsme samozřejmě rádi, nemůžeme ale usnout na vavřínech,“ apeluje na hráče Jaroslav Šilhavý. „Už v neděli hrajeme doma s Hradcem, což je sice zdánlivě snazší soupeř, jenže to utkání bude neméně těžké, jako bylo v Teplicích,“ zdůrazňuje. „My se na Hradec musíme dobře připravit a pokusit se o tři body,“ uzavírá.

Soutěž o místo na střídačce

V tipovací soutěži Dynama a Deníku jižní Čechy o místo na střídačce při utkáních fotbalistů Dynama v I. lize na domácím hřišti mají fanoušci možnost v tomto týdnu tipovat výsledek nedělního ligového zápasu s Hradcem Králové (17.00).

Jak čtenáři už dobře vědí, stačí poslat na tel. 777 88 06 88 SMS zprávu se svým tipem na přesný výsledek tohoto domácího utkání spolu s tipem na počet diváků (např.: TIP 5:0 6854 Jan Novak).

Cena SMS dle tarifu u příslušného operátora. Z jednoho tel. čísla lze odeslat jen jednu soutěžní SMS (více na www.dynamocb.cz).