Trenér Pavel Tobiáš by asi s tímto tvrzením úplně nesouhlasil, hlavně první dva góly v sobotním zápase I. ligy dorostu plzeňští mladíci dali na Složišti až příliš lehce, derniéra na domácím hřišti se ale i tak dorostencům Dynama povedla. „Krásný fotbal s krásnými brankami," uznal Tobiáš.

Ale výhrady opravdu měl. „Ty dva první góly mě hodně pozlobily, šly středem obrany a takové laciné branky jsme v této sezoně nedostávali. A třetí gól jsme dostali hodně zdálky. Byť ta remíza je asi spravedlivá, zápas pro nás mohl dopadnout výsledkově líp," litoval domácí kouč.

Pro devatenáctku Dynama začal zápas šokem, protože už ve 4. minutě si Holub zaběhl za domácí obrannou linii a kolem vyběhnuvšího Trnky dal na 0:1 pro Plzeň. Mladíci Dynama se naštěstí brzy otřepali a ve 23. min. Dvořák výstavní dělovkou do šibenice srovnal na 1:1. Krátce nato Vaněk obešel i gólmana, z úhlu ale trefil jen boční síť.

Těsně před půlí přišel druhý šok, když Hradecký si to namířil přes domácí stopery a z vápna dal na 1:2. Odpověď Dynama byla ale rychlá, když ve 43. min. Radouch faul na Staňka na hranici vápna potrestal ukázkovou střelou přes zeď do druhého horního růžku branky hostí – 2:2.

Těsně před pauzou pomohla Trnkovi v bráně Dynama levá tyčka, po hodině hry ale domácí gólman tak dobře postavenou tyčku u své branky na druhé straně hřiště už neměl – v 69. min. se totiž právě od tyče odrazil míč „angličanem" do sítě po dalekonosné střele plzeňského Bečky – 2:3…

Domácí pak vyvinuli velký tlak, deset minut před koncem ale měli štěstí, když Holub hlavou trefil za už překonaným Trnkou břevno. Domácí trenéři zamíchali sestavou a měli šťastnou ruku: v 84. minutě po akci střídajícího Jenneho sice Linhart z čisté šance hlavičkoval vedle, dvě minuty nato ale po další individuální akci Jenneho už mířil další střídající mladík Šergl hlavou přesně – 3:3.

„Třikrát jsme dotahovali, třikrát to kluci dokázali," pochvaloval si trenér Tobiáš a ocenil střídající hráče. „Šergl dal třetí gól, oba Heldové výrazně oživili hru. Přitom šli na hřiště vesměs hráči z ročníku pětadevadesát," všiml si. „Byla to hezká tečka na konci tak úspěšného ročníku," dodal.

„Byl to moc hezký zápas, pro kluky navíc to byla i jistá odměna za tu výbornou sezonu, kterou letos měli. Za to bych chtěl poděkovat nejen jim, ale všem lidem, kteří se kolem týmu točí," zdůraznil šéftrenér mládeže Dynama. „Byť jsme s Plzní v zápase o třetí místo neuspěli, s přístupem hráčů můžeme být spokojeni," uzavřel.

Dynamo 19: Trnka – Mravec, Kabele, J. Novotný (53. J. Held), Fajtl – Staněk (73. Šergl), Radouch, Dvořák (85. Slavík), Vaněk (74. M. Held), Wermke (66. Jenne) – Linhart.