Na lavičce Dolního Bukovska a Borovan se představili staronoví trenéři. V Borovanech vede tým dvojice Vodhánil, Zeman, v Bukovsku nahradil kouče Tomáše Ardamicu Pavel Kohout. Oba celky odešly v premiéře vysoko poraženy.

DŘÍTEŇ – Č. KRUMLOV 4:0. Tomáš Slepička, hrající asistent Dřítně: „Hosté nastoupili v osmi, protože ten den jim hrály všechny týmy, a tak to měla být jasná záležitost. Měli jsme si udělat skóre, ale bohužel naše hra vypadá stejně jako na jaře…"

PLANÁ – TRH. SVINY 3:0. Lubomír Pintér, místopředseda Plané: „Výborný zápas. Kluci hráli s ohromným nasazením, do páté minuty měli vstřelit dvě branky. Soupeř mě trochu zklamal. Jednoznačně nejlepší byl na hřišti Řehoř."

Martin Písko, trenér Trhových Svinů: „Planá vstoupila do soutěže s velkými ambice na postup. I když jsme neodehráli špatné utkání, zkušenost v domácím celku převyšovala. Jsem rád, že zápas proběhl v klidu."

NEMANICE – FRYMBURK 3:1. Miroslav Dubský, trenér Nemanic: „Během půlhodiny jsme si vybudovali tříbrankové vedení, do poločasu soupeř snížil na 3:1. V horku kluci zahráli dobře."

VYŠŠÍ BROD – SEDLEC 1:4. Stanislav Šindelář, trenér Sedlce: „Naše hra byla dobrá, i když jsme zpočátku nevěděli, jaké to u nováčka bude. Jeli jsme si alespoň pro bod, povedly se tři, trefili se všichni útočníci, takže start se povedl."

NETOLICE – ZLIV 2:2. Karel Jindrle, trenér Zlivi: „Ve druhé půli to byl festival neproměněných šancí Netolic. Zachránil nás Jirka Remta v bráně, který chytal životní zápas! Nad jeho zákroky kroutili hlavou nejen trenéři, ale i fanoušci."

K. ÚJEZD – LHENICE 3:3. Jan Kučera, předseda Kamenného Újezda: „Bod je spíše ztráta. První poločas byl v naší režii, vedli jsme 3:0. Ale druhý poločas, asi v domnění, že je rozhodnuto, jsme náskok ztratili."

K. ŘEČICE – D. BUKOVSKO 6:1. Pavel Kohout, trenér Dolního Bukovska: „Od 35. minuty jsme po vyloučení dohrávali v deseti. Doufám, že si hráči uvědomí, že už dovolená skončila a začala nová sezona."

VČELNICE - BOROVANY 10:2. Václav Zeman, trenér Borovan: "Zápas se vyvíjel jednoznačně pro domácí, kteří si dělali, co chtěli. Umožnili jsme jim to tím, že jsme všude byli druzí. Výkon tři čtvrtě mužstva byl pomalu na úrovni nejnižší soutěže."

CHLUM – LIŠOV 2:2. Jiří Beneda, trenér Lišova: „Jeli jsme ve dvanácti lidech, klasika, ještě jsou prázdniny… Podle průběhu a toho, kolik nás bylo, jsme s bodem spokojeni."

Č. VELENICE – OLEŠNICE 3:4. Martin Havel, trenér Olešnice: „Vyhráli jsme, ale herně jsem byl zklamán. Mám pocit, že premiéra v I.B některé kluky svazovala, i když se nakonec ukázalo, že jsme měli větší touhu po vítězství."

BŘILICE – H. STROPNICE 4:0. Lešek Szypula, trenér Stropnice: „Po první dvacetiminutovce, kdy jsme se navzájem oťukávali, domácí převzali iniciativu a z těžkého úhlu vsítili gól. Ten je dostal do sedla."

Kompletní komentáře trenérů najdete ve čtvrtečním vydání ČB deníku.