V roli kapitána dovedl mezi českou elitu fotbalisty Hradce Králové, kteří se do první ligy vrací po sedmi letech.

Přitom před začátkem sezony tak vysoko Východočeši nemysleli. „Je těžké odhadovat, kde se budeme pohybovat. Rozhodně ale nechceme zopakovat loňskou sezonu, ta byla opravdu velmi špatná,“ připomněl Wozniak v rozhovoru pro Hradecký deník, že v minulé sezoně měli fotbalisté Hradce Králové dokonce potíže se záchranou. „Já osobně bych chtěl čeřit vodu na špici tabulky. To znamená třeba i kolem šestého místa. Hlavně chceme bavit fotbalem jak lidi v Hradci, tak i sebe,“ dodal ještě kapitán Hradce Králové, jenž svého času k postupu do I. ligy pomáhal i Č. Budějovicím.

V první lize má Wozniak na kontě zatím jen tři desítky zápasů, ale věří, že tento počet výrazně rozšíří. Postup do ligy slaví již potřetí. „Tentokrát to bylo asi nejtěžší. Poprvé jsem byl v Českých Budějovicích mladý zobák a zodpovědnost na sebe brali starší hráči Povišer, Vácha či Penner. V Mladé Boleslavi byl ambiciózní tým, ale zde v Hradci byl ten tlak na mě asi největší,“ řekl Wozniak.

„Nečekali jsme to. Chtěli jsme budovat tým a do ligy postoupit do tří let. A že se to povedlo již nyní, za to jsme velmi rádi a užijeme si to,“ dodal.
Opět se podle něho potvrdilo, že poslední krok je vždy velice složitý a nepříjemný. „Nepodařilo se nám dvě kola vyhrát, ale zase jsme o postupu rozhodli doma před vlastními fanoušky. O to je to radostnější,“ zdůraznil.

V Hradci hraje již tři a půl roku. „Loňská sezona byla velice špatná, vždyť jsme se udrželi jen tak tak. Štěstí, že přišel trenér Kotal. Ten to tady strašně zvedl. Trenéři i hráči jsme si sedli a myslím, že je to vidět v tabulce. Za poslední roky nikdo tolik bodů nezískal, to ukazuje na naši kvalitu,“ míní Wozniak.

Rozhodující podíl na postupu má podle něj právě kouč Kotal. „Tak z pětasedmdesáti procent. Vštípil nám hráčům povinnost za tým, že jsme sami zodpovědní za výkony,“ složil Wozniak trenérovi poklonu.

Kapitán týmu si nemyslí, že mužstvo je potřeba nějak výrazně posilovat. „Myslím, že stačí jen pár změn. V létě i v zimě jsme ukázali, že můžeme hrát velice vyrovnané a možná i lepší zápasy s prvoligovými týmy,“ řekl Wozniak.

„Navíc prvoligová mužstva nebudou hrát tak defenzivně jako třeba Čáslav ve druhé lize. Budou chtít hrát fotbal, a to nám bude vyhovovat. Rozhodně se budeme chtít pohybovat v klidném středu tabulky,“ dodal bývalý obránce Dynama.