Ten před sobotním derby s Táborskem (14.00 na Soukeníku) odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

V Pardubicích jste sice gól nedostali, ale ani nedali, takže jste na hřišti soupeře nevyhráli už šest zápasů.

To nás mrzí, jenže Pardubice nemají špatné mužstvo, směrem dopředu jsou hodně nepříjemní. Mají tam dva rychlé kluky, kteří jsou neustále v náběhu někam. My to však zvládli s nulou a s tím samozřejmě jsme velice spokojeni. Musíme brát s pokorou i ten bod.

Podle hlasů z obou stran jste Pardubice do větších brankových příležitostí nepustili. Bylo tomu tak?

Co si tak vybavuji, oni tam měli pár nějakých závarů, avšak nic vyloženého. Jak říkám, podle mého názoru jsme si s tím vzadu poradili dobře.

Na druhou stranu dopředu jste toho ani vy až tolik neměli. Doma přitom letos hrajete hodně ofenzivně, proč tomu tak není i venku? Tři body jste přivezli v prvním kole z Třince, pak už jste venku nevyhráli…

Proč se venku nedaří? To je otázka, odpověď bychom i my rádi znali… Nevím, já bych přitom ale neřekl, že bychom si venku brankové šance nedokázali vytvořit. My ty dvě tři velké i venku máme, trápí nás ale jejich proměňování. Prostě proto ty body z venku nevozíme.

Doma jste neztratili ani bod, přitom že by na Střeleckém ostrově diváci vytvářeli až tak bouřlivé domácí prostředí, se říct nedá…

S tím souhlasím, to se říct jistě nedá. Nicméně pořád hrajete doma a my jsme na ten stadion zvyklí. Je to naše domácí prostředí, jsme tam doma. Myslím, že i nadále by to mělo fungovat, jak to funguje dosud. To znamená nikoho tady do ničeho nepustit a pořád tady jen vyhrávat.

Ačkoli bouřlivé prostředí doma ani letos nemáte, na rozdíl od minulé sezony vás fanoušci docela berou. Cítíte i vy jejich podporu?

Myslím si také, že po minulé sezoně jsme v očích našich fanoušků stoupli. Tím, že se nám daří, že máme dobré výsledky, i ti lidé na to koukají jinak. Nebudeme si nalhávat, že kdyby se nedařilo, bylo by tady tomu úplně naopak.

Před každým zápasem venku vždycky tvrdíte, že jedete s cílem už ty tři body konečně uhrát. Teď jedete ven podruhé v řadě, navíc k derby s Táborskem. Pojedete i tam s cílem bojovat o vítězství?

Je to derby a v něm i rozdíly, které mezi námi třeba jsou, se smazávají. Jsou to úplně odlišné zápasy než ty ostatní. Nicméně my si pro nic jiného než pro vítězství nepojedeme.

Vy jste svého času v Táborsku hostoval, má tudíž pro vás derby speciální náboj?

Abych byl upřímný, moc mých bývalých spoluhráčů už tam nezbylo. Snad dva tři, Aleš Kočí, Ivan Cíferský a Peťa Javorek. Jinak už jsou tam noví kluci. Přece jen už je to pár let, co jsem tam byl. Ale je to derby a tudíž i hodně prestižní zápas.

Za cíl v derby jste si dali tři body. Vede vás k optimismu i dosavadní bilance? Ze čtyř utkání jste s Táborskem dvě vyhráli a dvě remizovali.

Ještě jsme s nimi, co jsem tady, v soutěži neprohráli. Doufám tudíž, že to tak zůstane i po této sobotě a že k těm dvěma výhrám přidáme ještě jednu…

Hanzlík: Derby by si diváci neměli nechat ujít

Devětadvacetiletý obránce Aleš Hanzlík je jedním z fotbalistů druholigového FC MAS Táborsko, který dříve hájil i barvy českobudějovického Dynama, kde působil na levém kraji obrany od roku 2012 a černobílý dres nosil i v I. lize. K modrobílému kádru Táborska se připojil v červenci roku 2015.

Před sobotním jihočeským derby s ním hovořila spolupracovnice Deníku Kateřina Betáková.

Aleši, s jakými pocity se chystáte na derby s Dynamem, které vás čeká již tuto sobotu? Přece jen, nějakou dobu jste za Dynamo hrál.

Na zápas s Dynamem se moc těším. V kádru Dynama mám i své kamarády, takže pro mě to bude jednoznačně zajímavý zápas. Doufám, že ho zvládneme!

V utkání, kdy Táborsko doma utrpělo od Dynama vysokou porážku 0:6, jste Michalu Tomovi jeden gól vstřelil dokonce i vy…

Abych řekl pravdu, někdy Michala kvůli tomu gólu popíchnu. Většinou se tomu ale pak zasmějeme. Sobotní zápas bude určitě něco víc než ty ostatní zápasy a pro mě obzvláště.

Českobudějovický tým se drží v aktuální tabulce druhé ligy na lichotivé čtvrté příčce se čtyřiadvaceti body, zatímco vy jste zatím se čtrnácti body jedenáctí. Zřejmě vás v sobotu tudíž čeká opravdu těžké utkání. Máte ze soupeře velký respekt?

Dynamu se teď daří, především na domácím hřišti vyhrává. Takže s tím, že nás nečeká nic lehkého, souhlasím. Na druhou stranu, jaký zápas je ve druhé lize lehký?…

V minulém kole jste po osmi kolech konečně prolomili sérii „nevýher", když jste o vítězství rozhodl vy z penalty přesnou střelou do středu brány. Nepřemýšlel jste o nějaké kulišárně?

Kluci mi v kabině říkali, že jsem to mohl zkusit lobnout. Ale na to já nejsem, raději volím jistotu, která mi vyšla.

Myslíte, že tato výhra dodala týmu sílu a namotivovala vás i do následujícího zápasu?

My jsme utkání v Prostějově potřebovali zvládnout, a to se nám také povedlo. Že jsem k tomu pomohl i já, mě těší. Tahle výhra nám pomohla zvláště po psychické stránce. Snad uděláme teď nějakou sérii.

V derby budete chtít určitě získat všechny body a Dynamo konečně porazit. Jak se na zápas chystáte?

Na derby se připravujeme stejně důkladně jako na každé jiné mistrovské utkání. Spíše ale jsme více namotivovaní, porazit Dynamo je rozhodně velkým přáním nás všech.

Derby hrajete na domácí půdě na Soukeníku. Jste rádi, že budete mít v zádech své fanoušky?

Mně by se líbilo, kdyby fanoušků přišlo co nejvíce, kdyby na stadionu vytvořili krásnou fotbalovou atmosféru a kdyby nám tím pomohli i k vítězství. Bohužel musím připustit, že naše výsledky zatím moc dobré nejsou, ale takovýhle zápas by si diváci rozhodně neměli nechat ujít!

Co byste tedy vašim fanouškům vzkázal?

Řekl bych jim přijďte, moc vás potřebujeme! A taky bych ještě dodal, že když se nám něco nepovede, aby nás hned neodsoudili.