Kvalitní, ale i rušné a napínavé od začátku až do konce. S ostrými střety, přitom hrané v duchu fair play (nebyla jediná žlutá karta!). S pěknými kombinačními akcemi obou týmů (byť znatelně víc jich předvedl domácí Spartak).

Fotbalisté S. Ústí, kteří už na jaře šli výkonnostně nahoru, vzestup formy potvrzují i v úvodu nové sezony. Velkou zásluhu na tom nesporně má velezkušený Milan Barteska, jenž i v derby od začátku vzal do svých rukou dirigentskou taktovku a držel ji pevně po celý zápas. Ideálně prostrčil míč Rožboudovi na vyrovnávací gól a byl i u zrodu druhé branky, byť ta samotná úžasná gólová akce byla už dílem individuální šikovnosti i fotbalové drzosti Tomáše Maška.

To písecký Spartak, který loni skončil v ČFL druhý a letos by tudíž měl patřit k aspirantům postupu, herní pohodu z loňska zatím hledá. „Bota nás tlačí ve středu hřiště,“ ví trenér Zdeněk Staroba.

Ten ale zase má jedno trumfové eso v rukávě: Jan Zušťák i v derby potvrdil pověst excelentního střelce – měl dvě šance a obě suverénně využil.
I díky tomu derby, ač v něm byli domácí lepší, skončilo nerozhodně 2:2.