V dalším kole fotbalové divize se zrodil překvapivý výsledek na úkor jihočeského týmu.

TŘEBOŇ – MILEVSKO 3:1 (2:0) – V první šanci jihočeského derby se ocitli hosté po přihrávce Sokolta na volného Nohavu. Obrana domácích odvrátila na roh, z něhož Masopust hlavičkoval a Skála měl velké potíže míč zneškodnit. V 15. min. se již radovali domácí. Příhoda zleva vysunul do volného prostoru Procházku, který z dvaceti metrů trefil i za pomoci větru pravou šibenici Janouchovy branky – 1:0. V 18. min. Sláma našel před brankou volného Hačku, který se uvolnil od obránců a trefil přesně na 2:0. Trestný kop Pintéra za ruku Kodada před pokutovým územím skončil jen na hostujícdí zdi. Ke konci poločasu Kodadova střela branku též netrefila a Masopustova hlavička po rohovém kopu šla opět mimo ni. Do druhé půle přišlo na hřiště jiné hostující mužstvo a začalo domácí přehrávat. V 53. min. Zachovu přihrávku ještě Petr Janouch neproměnil, ale v 59. min. již Kodad po ukázkové přihrávce od Zacha snížil na 2:1. O dvě minuty později unikl Hačka a tísněn dal nad. V 85. min. mohl po Nohavově akci srovnat Masopust hlavou, brankář Skála však kryl. To už hráli hosté vabank, ale vyrovnávací branky se nedočkali. Naopak v 89. min. střídající Dedaj vystřelil z hranice šestnáctky a Kodadova teč míč nasměrovala potřetí za Janouchova záda. Domácí byli v závěru šťastnější, hosté si hlavně za hru ve druhé půli remízu zasloužili.
Branky: 15. Procházka, 18. Hačka, 89. Dedaj – 59. Kodad. ŽK 2:2 (Malý, Procházka – Kodad, Jan Málek), před 180 diváky řídili rakouští rozhodčí Pongratz – Ilg, Leuchtner. Třeboň: Skála – Bláha, Bezemek, Malý, Sláma – Svoboda, Pintér, Příhoda, Procházka (87. Dedaj) – Maxa (73. Adam), Hačka (90+1. Lavička). Milevsko: Petr Janouch – Zach, Kodad, Masopust, Jan Málek – Kuchař (46. J. Kosobud, 69. Komárek), Fiala (83. Barda), Suchan, Nohava – Petr Janouch, Sokolt. (šer)

HOŘOVICKO – PRACHATICE 1:0 (0:0) – Lídr soutěže nastupoval na hřišti třináctého týmu tabulky jako favorit, ale odehrál nešťastné utkání a nakonec se vrací s prázdnou. Hosté totiž měli většinu utkání ve své moci, ale doplatili na doslova žalostné zakončení. Nedokázali proměnit ani ty největší šance a nastřelili pouze dvakrát tyč. Finální fáze se Tatranu absolutně nedařilo. Když už oba týmy počítaly s bodem, podnikli domácí ojedinělý protiútok a Mirga v nastaveném čase potrestal jedinou chybu hostí ve vlastním trestném území. Utkání by více slušela remíza nebo výhra hostí, ale fotbal se hraje na góly…
Branka: 90. + 1. Mirga, 200 diváků, rozhodčí Wittner, ŽK 0:3 (Babka, Kováčik, T. Ryšánek). Prachatice: Hrubý – Tobiáš, Koršala, T. Ryšánek, Bednár (90. Lašák) – Janoušek (80. Čížek), Babka, Legdan, Kaczko (70. Košík) – Kováčik, Červenka. (ves)

STRAKONICE – BENEŠOV 2:3 (1:1) – Domácí po mizerném výkonu poprvé na jaře doma prohráli. V 10. minutě měli velkou šanci hosté, ale z brankové čáry vykopl balon Křivanec. V 18. minutě se Strakoničtí ujali vedení, když míč vybojoval Křivanec, přihrál a ten dal na 1:0. O necelých deset minut později vyrovnal hlavou ze skrumáže Stoszek. Druhé dějství začal lépe Benešov, který ve 47. minutě nastřelil tyč a následnou dorážku zlikvidoval Skála. V 63. minutě domácí obrana zaspala a Turek poslal hosty do vedení. Deset minut nato reflexivně vyrazil střelu Mrk〜vičky gólman Capouch. Čtyři minuty před koncem přidal třetí gól Středočechů Žák. V nastavení stihl Patrik Káník už jen snížit z přímého kopu.
Branky: 18. Mrkvička, 90. P. Káník – 26. Stoszek, 63. Turek a 86. Žák. Rozhodčí: Hudeček – Mareška, Košan. ŽK: 1:2 (Hajdušek – Stoszek a Doseděl). Střely na branku: 7:11. Mimo: 3:2. Rohy: 5:5. Diváci: 166. Strakonice: Skála – K. Cibulka (67. Šafránek), Svoboda, Hajdušek, Černý – Hanzlík, Benedikt, P. Káník, Křivanec – Mrkvička, Koubek (58. Zelenka). (miv)