Na lavičce Čížové ale velká spokojenost nebyla. „Za prvé, Roudné má výborný manšaft a musím mu pogratulovat, hrálo pěkný fotbal," vyzdvihl trenér hostí Jaroslav Vavroch a jedním dechem dodal, že jeho tým takovou sílu nemá. „Dnes se někteří hráči třeba ani nezúčastnili na bránění," vraštil čelo. „Chyběl nám i Jaroušek, ten by v obraně jistě hrál spolehlivě. Dlouhodobě nemocen je Turek, to vše jsou pro nás citelné ztráty."

Na lavičce chyběl i náhradní gólman. „A Vavřina chytal s vykloubeným palcem," sdělil Vavroch, jenž měl výhrady i vůči přístupu některých hráčů. „Fotbal je kontaktní sport, v našem fotbale větší zarputilost ale chyběla. Z naší strany skoro přáteláček," vrtěl zkušený kouč hlavou. Přesto tým nezatracuje. „Vydají-li hráči maximum, nejsme v divizi bez nadějí. Ostatně i s tak silným soupeřem, jakým Roudné je, dali dva góly a minimálně dvě tři další tutovky ještě měli," jistě Vavroch mínil zejména šance Rosůlka či Moravce.

O vítězství Roudného ale od začátku nebylo pochyb. „Líbil se mi hlavně první poločas, kdy jsme dominovali," chválil své hráče trenér František Mertl. „Hráli jsme to, co jsme si řekli, výborný kombinační fotbal. Dávali jsme i góly," připomněl, že v půli vedl jeho tým už 5:1. „S druhou půlí už tak spokojen nejsem, byť chápu, že poté, co jsme hned na začátku dali na 6:1, už kluci polevili a jejich pohyb už nebyl takový a vzadu nechávali soupeři už víc prostoru. Proto nám třeba Kuba Rosůlek dělal takové potíže," uvedl roudenský kouč.

Chválil i posily z Dynama, jehož farmou Roudné je. „Přišli kluci, na nichž bylo vidět, že chtějí hrát," vyzdvihl Hajduška, Kadulu a zejména Škodu v útoku. „Nastřílel tři pěkné góly a odvedl zcela profesionální výkon," ocenil přístup hrotového útočníka Dynama. „Jen mě mrzí, že brzy odstoupil Kadula. Nastoupil po zranění a tahala ho noha, raději jsme ho ze hry stáhli," vysvětlil Mertl.

Hattricku, byť jen v divizi, si Škoda považuje

Třemi góly přispěl k vítězství fotbalistů Roudného s Čížovou 26letý útočník Dynama Michal Škoda.

Hattrick, sice v divizi, ale i ten se asi počítá, že?

Jistě, že se počítá. Speciálně pro mě, když jsem teď nebyl v nominaci na ligu do Jablonce, tak je každý gól pro mě dobrý. Hattricku tady si tudíž vážím a chtěl bych klukům z Roudného poděkovat, že mi k tomu pomohli.

Takže jste nominaci na farmu nebral jako nějaký trest?

Jistě, že ne. Kdybych to bral jako trest, ublížilo by to jedině mně samotnému. Snažil jsem se hrát co nejlíp a mužstvu tady pomoci. Což se povedlo, takže já osobně jsem spokojen.

Sobotního dopoledne v Roudném tudíž nelitujete? Ostatně proč taky, co? Krásné počasí, hezké prostředí, nastříleli jste sedm gólů…

Přesně tak, byl to dobrý zápas. Pro diváky, pro kluky, pro všechny. Jsme rádi, že jsme vyhráli, že se lidé bavili a že to takhle dopadlo.

Třeba vám hattrick pomůže také v Dynamu zpět do sestavy?

To je otázka spíš na trenéra, ale kdož ví, možné to je. Uvidíme.

Rosůlek: Jet ven a dostat vždycky čtyři pět gólů, to nejde

Oba góly Čížové vstřelil Jakub Rosůlek.

Dva góly jste dal, navíc jste ale ještě další tři mohl dát, co?

Tři? Já bych řekl, že dva, tu třetí šanci si neuvědomuji.

Dvě šance a navíc jeden gól vám rozhodčí neuznali.

To je pravda, jeden gól mi rozhodčí neuznal… Já vlastně tři góly dal a dva jsem ještě dát měl, ale nedal jsem je.

Stejně ale asi v Roudném na Rosůlky moc v dobrém vzpomínat nebudou… Před měsícem tady bratr Jindřich dal za Krumlov jeden gól a na druhý nahrál, teď jste tu dva góly dal vy za Čížovou…

Brácha tady sehrál výborný zápas a Krumlov si vezl dva body. Já to až tak dobře ale asi neodehrál, když jsme tu prohráli. A navíc 7:2, anebo kolik vlastně… Při takovém výsledku jsme zahráli špatně všichni. Bez výjimky.

Vyměnil byste tudíž své dva góly za nějaký lepší výsledek?

Jestli bych je vyměnil? To já nevím, já si myslím, že kdo tady dneska byl, tak určitě viděl, kde je naše veliká slabina. My dali dva góly a měli jsme další šance. Ty my máme každý zápas, dáváme góly. Nicméně jet ven a dostat každý zápas čtyři pět gólů, to prostě nejde…