Zatímco Horní Stropnice tápe, Dolní Bukovsko se po rozpačitém vstupu do soutěže zabydluje v klidném středu tabulky. Lišov je na vítězné vlně a odnesly to Borovany, které si vezly domů osmibrankový příděl. 

D. BUKOVSKO – H. STROPNICE 3:0. Pavel Kohout, trenér Dolního Bukovska: „Šli jsme do zápasu s tím, že chceme zatlačit soupeře, hrát naši hru. První poločas se nehrál úplně v naší režii, byl hodně vyrovnaný. Přesto jsme šance měli a gólem z penalty jsme zaslouženě vedli. Ve druhé půli jsme chtěli přidat obrátky, ale stal se opak, dvacet minut bylo špatných. Pak Zahradník vstřelil druhou branku, od té doby jsme ovládli střed hřiště, kombinovali a v klidu zápas dohráli. Když Venčovský vstřelil třetí branku, soupeř rezignoval."

Lešek Szypula, trenér Horní Stropnice: „Utkání bylo celkem vyrovnané. První čtvrthodinku jsme měli docela dobré šance. Soupeř využil po naší hrubce a šlapáku výhodu penalty, kterou se štěstím proměnil. Domácí byli odvážnější ve hře dopředu, tam byli lepší. Ve snaze vyrovnat jsem poslal do útoku stopera a inkasovali jsme. Manšaft je v útlumu, rozhodl jsem se, že si dám pauzu."

LIŠOV – BOROVANY 8:0. Štefan Farkaš, vedoucí Lišova: „Zápasy s Borovany bývaly většinou vyrovnané. Protože nemají bodů nazbyt, čekali jsme, že nás budou zlobit. Začátek se nám povedl, už v 6. min. jsme gólem Petra Kandla šli do vedení. Dařila se nám kombinační hra a výsledkem byly do poločasu další tři góly, které nás uklidnily. Naše převaha pokračovala i ve druhé půli, soupeře jsme přehrávali ve všech řadách. Během 25 minut se nám podařilo vstřelit další čtyři góly a bylo po zápase. V poslední čtvrthodině jsme mohli přidat čtyři pět gólů, ale hráči už moc vymýšleli. Vyzdvihnout chci výkon 16letého Brtny, který se zhostil postu stopera velice dobře, a Petra Kandla, který mohl dát vedle hattricku minimálně další tři góly!"

Jiří Kubeš, předseda TJ Calofrig Borovany: „Domácí, hrající na vítězné vlně, se do našeho manšaftu zakousli, od 6. do 30. minuty vstřelili čtyři góly, a tím bylo po zápase. Hru Lišovští kontrolovali i ve druhé půli. Náš tým je pod dekou, zmohl se na jedinou šanci, kdy Tomášek šel sám na brankáře a ukvapeně poslal míč mimo. Domácí byli jasně lepší, od vyšší porážky nás zachránil brankář Janeček. Snad se mužstvo vzchopí, potřebuje uhrát alespoň doma nějaký bod."

Kompletní ohlasy najdete ve čtvrtečním ČB deníku!