O první místo a postup do divize se bude o víkendu rozhodovat mezi celky Roudného a Tábora. Sestup do I. A třídy akutně hrozí posledním třem mužstvům.

Dražice – Kaplice 0:0 – Do utkání aktivněji vstoupili domácí, měli několik příležitostí, které zůstaly nevyužity. Po dvaceti minutách se průběh utkání vyrovnal, a to se do devadesáté minuty nezměnilo. Brankových příležistostí bylo minimum.
Rozhodčí Herzog, ŽK 2:1, diváků 60. (kra)

Čkyně – Č. Krumlov 1:3 (1:1) – Od začátku utkání byli domácí mírně lepším týmem a po zásluze vedli od 26. min., kdy se po kombinaci Kuneše s Králem dostal míč k volnému Fleischmannovi, pro kterého nebyl problém skórovat do prázdné branky – 1:0. Ovšem toto vedení domácí zbytečně ztratili hned o minutu později, kdy L. Provod zbytečně fauloval ve vápně a Zvěřina se z nařízené penalty nemýlil - 1:1. V úvodu druhého poločasu se v 53. min. z těžké pozice trefil hlavou hostující Benc přímo do šibenice Ranglovy svatyně a upravil na 1:2. Místo očekávaného tlaku domácích poté přišel ještě pečetící gól Krumlova, který po Zvěřinově zblokované střele zaznamenal v 89. min. M. Svoboda.
Žluté karty 1:1, rozhodčí Hanzal, 65 diváků. (uhl)

Chýnov – Týn 1:1 (1:1) – Ve 4. min. překopl z malého vápna hostující Vařil Plachého branku, ale v 7. min. již týnský Vornay mířil hlavou tvrdě a přesně – 0:1. Ve 21. min. však domácí kapitán Petr vyrovnal po ideálním centru Vrkoče. O půli pogratulovali domácí funkcionáři jejich obránci Sedláčkovi k úspěšnému zakončení vysokoškolských studií. Ve druhé půli stojí za zmínku jen šance hostujících Káška a Brozmana, jejichž střely však domácí gólman Plachý zneškodnil. Pro Chýnov v absolutně nevhodné sobotě a také času přihlíželo utkání pouhých 50 diváků, z toho dobrá polovina přijela z Týna…
Žluté karty 2:1, rozhodčí Krčín, 50 diváků. (kul)

Bavorovice – Tábor 1:3 (0:2) – Hosté se od začátku prezentovali rychlým, běhavým fotbalem, se kterým měli domácí problémy. V 19. min. přehazoval Pávec brankáře P. Smejkala, který střelu pouze ztlumil a cestě míče do sítě nezabránil – 0 :1. Ve 35. min. unikl na půlce z ofsajdové pasti hostující Kaňák, kličkou se vyhnul vybíhajícímu brankáři a svou šanci s jistotou proměnil – 0:2. Do druhého poločasu domácí přeskupili řady a začali odvážněji. Najednou jich bylo plné hřiště a herně se kvalitnímu soupeři vyrovnali. V 55. min. po úniku a centru Martiše snížil hlavou Melichar – 1:2. Hosté se zvolna dostávali z útlumu, vrátili se ke hře z prvního poločasu a v 82. min. Trněný pěkně trefeným přímým kopem z 18 metrů rozhodl – 1:3.
Žluté karty 4:0, rozhodčí Hodánek, 150 diváků. (šul)

S. Ústí B – Vodňany 1:2 (1:0) – Utkání krajského přeboru mužů mezi rezervou ševců a Vodňany se hrálo na umělé trávě, protože hlavní hrací plocha se ve stejný den chystala na duel ČFL s Pískem. Domácí nastoupili bez pendlů a se dvěma nadějnými dorostenci Líkařem a Neničkou. Ševci byli v první půli lepší, předváděli rychlé, pohledné akce. Vedli po centru Kvasničky, když se hlavou trefil Vocílka. Pak se hra trochu srovnala, ale pořád měli domácí přece jen víc ze hry. Hosté trefili v 15. minutě Celým tyč. Domácí mohli navýšit svůj brankový rozpočet Neničkou, který šel sám na gólmana, ale nevyzrál na něho. Pak měl po ideální přihrávce na kopačce gól Jelen. Dělal gólmanovi kličku, pokoušel se ho zároveň přehodit, ale také neuspěl. Ještě pár minut v druhé půli hráli domácí dobře, ale pak zbytečně polevili. Asi si mysleli, že je hosté neohrozí. Vodňany tak pustili do hry. V 53. minutě Vodňany potrestaly domácí netečnost po rohu Hojdekrovým volejem na 1:1. Hosté dokonali obrat v 75. minutě. Využili špatnou rozehrávku a přízemní střelou zajistil Vodňanům tři body k záchraně v přeboru Krejčí. V závěru se domácí sice pokoušeli o vyrovnání, hodně tlačili, gól byl ve vzduchu, ale ve své snaze neuspěli.
Branky: 6. Vocílka - 53. Hojdekr, 75. Krejčí. Rozhodčí: Pečenka - Peterka, Tůma. ŽK: 1:1. Diváků: 50. (boš)

Katovice – Roudné 0:1 (0:1) – O osudu utkání se rozhodlo již v 11. min., kdy diskutabilní penaltu proměnil roudenský Nohava. Stejný hráč mohl vedení hostů zvýšit ve 35. min., ale jeho střela skončila těsně vedle Věnečkovy branky. Do druhého poločasu o záchranu bojující domácí nastoupili s velkým odhodláním, vrhli všechny síly do útoku, ale vyrovnat jim nebylo přáno, ačkoliv například poměr rohů vyzněl 4:0 v jejich prospěch. Nejblíže ke skórování byl Peleška, jenž však nedosáhl na centr Blatského. A protože se na druhé straně netrefil Ryneš ani Nohava, zůstalo skóre beze změny.
Žluté karty 3:4, červené karty 1:1 (88. Blatský – 90. Píša), rozhodčí Jelínek, 250 diváků. (haj)

Lažiště – Jankov 1:1 (1:0) – Důležitý zápas o záchranu začal velmi nešťastně pro hosty. Hned při prvním útoku domácích vybíhající brankář Wolek srazil Ilieva a při tomto zákroku se navíc zranil. Z nařízené penalty nedal Svěchota náhradnímu brankáři hostů šanci - 1:0. Domácí však vedení nijak nepovzbudilo, jejich hra byla neurovnaná a do konce prvního poločasu si nevytvořili žádnou šanci. Naopak, hosté byli k vyrovnání nejblíže ve 36. min., kdy po zaváhání brankáře Formánka trefil hlavičkující Klíma jen tyč prázdné branky. Hosté se vyrovnání dočkali hned na začátku druhé půle: v 50. min. se za velkým vápnem opřel do míče Maxa a trefil přesně k tyči – 1:1. I přes snahu obou mužstev se už do konce zápasu skóre nezměnilo.
Žluté karty 4:4, červené karty 1:1 (90. Tesárek – 78. Maxa), rozhodčí Jaroš, 110 diváků. (lž)

Hluboká – Čížová 2:1 (0:0) – Hrál se bezstarostný a pohodový zápas, který měl velmi dobrou kvalitu. Vítězství domácích o gól bylo naprosto zasloužené. Hlubočtí vyzkoušeli několik nových hráčů, například dohrávali posledních dvacet minut s útočnou dvojicí sedmnáctiletých dorostenců (Tomáš Řehoř a Tomáě Adam). Adam měl v poslední minutě velkou šanci, kterou nejdříve zneškodnil velmi dobrý brankář Jelínek. Z následné dorážky trefil syn prvoligového maséra břevno. V 54. minutě Kuntův tečovaný centr skončil za zády bezmocného domácího Matouška. V 64. minutě vyrovnal velmi dobře hrající Stráský, dorážel po střele Lukáše Dudka. V 74. minutě rozhodl o třech bodech pro domácí mužstvo po hezké kombinační akci agilní Kokeš.
Rozhodčí Sebera, ŽK 4:3, diváků 70. (mád)

Poslední kolo, 20.6.: Kaplice – Hluboká (15), Čížová – Lažiště, Roudné – S. Ústí B, Vodňany – Bavorovice, Tábor – Chýnov, Týn – Čkyně, Č. Krumlov – Dražice, Jankov – Katovice (všichni v 17).