Šlágr prvního kola krajského přeboru fotbalistů, kterým bylo okresní derby v Českém Krumlově, skončilo nerozhodně 2:2.

Č. Krumlov – Kaplice 2:2 (1:1) – Hosté do zápasu vtrhli jako velká voda: v 1. min. Lesňák obešel gólmana Šillera, ten ho srazil, penalta se ale nepískala. Vzápětí táhlá střela P. Pulce minula tyč a v 5. min. střelu M. Pulce zpod břevna Šiller vytáhl na roh. V 7. minutě se hosté dočkali: po Janurově úniku Houška přistrčil míč Záveskému a jeho tečovaný míč skončil pod horní tyčkou Šillerovy svatyně – 0:1. Kapličtí pak měli další šance, gól do šatny ale dali domácí: na trestný kop Třeštíka si naběhl Benc a hlavou vyrovnal na 1:1. Ve druhé půli byli domácí aktivnější, v 65. min. ale málem udeřili hosté, míč po rohu M. Pulce z brankové čáry vyhlavičkoval Třeštík. Tři minuty nato byl po dvou žlutých kartách vyloučen kaplický Matoušek. A krátce na to soupeř přesilovku využil: Boháč poslal do vápna falšovaný míč, který přeletěl jak P. Pulce, tak po odrazu od země také zaskočeného Kopřivu v bráně – 2:1. V nastaveném čase se řídili čtyři Krumlovští na jediného beka hostí, Hejna však Špátovu přihrávku vystihl – a z následné akce naopak po centru P. Pulce zcela osamocený Románek hlavou vyrovnal…
Branky: 45. Benc, 71. Boháč – 7. Záveský, 90. Románek, ŽK 4:5, ČK 0:1 (68. Matoušek), 400 diváků, rozhodčí Herzog. (lg)

Písek B – Prachatice 2:1 (1:0) – V prvním poločase se hrál otevřený fotbal a diváci mohli vidět na obou stranách velké množství šancí. Tu první zahodil v 11. minutě nejlepší hráč Tatranu Kováčik, který se opřel do odraženého balónu, ale Kučerovu branku přestřelil. V 15. minutě udeřilo na druhé straně. Na levé straně zakombinoval Zach s Listopadem, druhý jmenovaný přesně našel před brankou nabíhajícího Holana a ten potvrdil pověst kanonýra – 1:0. V 19. min. mohl zvýšit rychlý Šafárik, jenž obešel i gólmana Dvořáka, ale míč mu utekl do autu. Pět minut nato mohl vyrovnat Cais, eho křížná rána ale šla těsně mimo. Písek poté zahodil tutovku, když se po zmatcích v obraně hostí nejlépe zorientoval Šafárik, ale trestuhodně minul. Poslední šanci první půle měl domácí Zach, kterého uvolnil Holan, ale záložník Písku brankáře Dořáka neprostřelil. V úvodu druhé půle svou třetí tutovku nedal Šafárik, který špatně vyřešil únik po pravé straně. V 51. minutě se hezky uvolnil Kubiš, člen píseckého „áčka“, který se vrátil po komplikovaném zranění zpět na trávník. Jeho centr napálil z voleje Řezáč, ale rána se mezi tři tyče nevešla. Pak byl k vidění spíše boj než pohledné akce. Ta přišla až v 85. minutě. To se krásně do zakončení dostal další pendl z áčka Červenka. Jeho šanci ještě Dvořák chytil, ale na dorážku střídajícího Königa už byl bezmocný – 2:0. Brankář Kučera mohl vychytat čisté konto, ale v poslední minutě využil mezery v písecké obraně Kováčik a stanovil tak na konečných 2:1.
Branky: 15. Holan, 85. König – 90. Kováčik. ŽK: 0:1 (Kováčik). Rozhodčí: Peterka – Pečenka, Macko. Diváci: 180. (dop)

Milevsko – Jankov 5:1 (3:0) – Již ve 3. min. přihrával Barda Suchanovi, ten ale netrefil. Už dvě minuty nato po centru Petra Janoucha ale hlavou dal Kodad na 1:0. V 10. min. hostující Pícha vysunul Štojdla, ten však špatně trefil míč a brankář Horek jeho pokus zlikvidoval. To domácí byli úspěšnější a v 17. min. Škulina po Bardově centru zvýšil na 2:0. Ve 33. min. Horek kryl střelu Stejskala a těsně před půlí hostující Koch hlavičkoval nad. A tak opět udeřili Milevští: v nastavení Škulina po zemi našel Bardu, jenž parádně trefil horní růžek branky hostí – 3:0. Ještě do přestávky vyloučen hostům Maršán po druhé žluté kartě. I v oslabení ale Jankov korigoval: po faulu na Píchu brankář Hrubý z penalty snížil na 3:1. V 77. po vynikající spolupráci Bardy, Vakoče a Masopusta posledně jmenovaný dal na 4:1 a v 85. Janouch po Kuchařově přihrávce pečetil na 5:1.
ŽK 4:7, ČK 0:1 (45. +3 Maršán), 150 diváků, rozhodčí Sebera. (šer)

Vodňany – Chýnov 1:1 (0:0) – Prvních dvacet minut byli zkušení hosté lepší. Ve 3. minutě zahrávali roh, na jehož konci byla gólová hlavička Sedláčka, kterou skvěle vyrazil Novák. Domácí nevyužili největší šanci ve 38. minutě, kdy Krejčí nezištně přihrál do vápna Machnykovi, jeho střelu bez přípravy reflexivně vyrazil nohou hostující brankář Plachý. Po změně centroval z pravé strany hostující Zadražil, obrana zapomněla na Havla a ten hlavou poslal míč za záda bezmocného Nováka – 0:1. Domácí zvýšili aktivitu, a to se jim vyplatilo. V 65. min. byl na konci rychlé kombinační akce sražen ve vápně Štěch a z penalty Hojdekr srovnal na 1:1. V 82. střelu Hojdekra brankář hostí vytáhl na břevno a o minutu později po rohu Bačeho poslal míč hlavou Krejčí těsně vedle. V 85. se prezentoval pěknou střelou Hojdekr, ale brankář Plachý byl na místě.
Branky: 66. Hojdekr (11) – 49. Havel, ŽK 3:2, 110 diváků, rozhodčí Tůma. (pet)

S. Ústí B – J. Hradec 0:0 – Nováček si přijel na Soukeník pro bod a po zodpovědném výkonu si ho také odvezl. Hosté směrem dopředu moc neukázali a neměli prakticky vylouženou příležitost. Domácí nastoupili s pěti pendly, ale ti byli znát jen částečně. Spartaku chyběla lehkost. Vytvořili si dvě velké šance. Na konci prvního poločasu střelu Schöna obrana a v 85. min. velmi dobře zahrál Říha trestný kop, ale gólman Drábik předvedl výborný zákrok.
ŽK 1:2.Diváci: 150. Rozhodčí: Grobár. (boš)

Bavorovice – Čížová 2:2 (1:1) – Před velice slušnou návštěvou se začalo bojovně, ale byla znát nerozehranost obou týmů. Aktivnější hosty zaskočila 21. min., kdy po ideálním centru Jakše se hlavou trefil do protipohybu brankáře veterán Seethaler. Ve 34. min. se radují čížovští po nechytatelné Souhradově dorážce. I do druhé půle vstoupili lépe hosté, ale znovu se radovali domácí. V 68. min. totiž zakončil nádhernou biliárovou akci na jeden dotek přesnou střelou k tyči Jakeš. Na hřišti se začalo jiskřit, což odnesli předčasným odchodem do sprch domácí Fojtík a hostující Mach po druhých žlutých kartách. V 84. min. proměnil přísně nařízenou penaltu Souhrada a stanovil spravedlivou remízu.
ŽK 4:4, ČK 1:1, 140 diváků, rozhodčí Jaroš. (vel)

Týn – Čkyně 2:1 (1:1) – Lépe vstoupili do zápasu domácí, hned ve druhé minutě mohl otevřít skóre Tomka, ale míč po pěkné akci, kdy přehodil brankáře, skončil na břevně. Další šance přišla v 15. min., ale Vařil v malém vápně míč netrefil. Hned z protiútoku se dostali do vedení hosté, když po přečíslení obrany otevřel skóre Kotous. Po obdržené brance byli hosté lepším, ale žádnou šanci si nevytvořili. Domácí srovnali poločasové skóre ve 40. min., když se po rohu trefil hlavou Josef Brom. Domácí vyrovnávací branka nabudila a do druhé půle vstoupili aktivněji. Za zmínku stojí krásná akce střídajícího Buriánka, po které nastřelil tyč. V 75. min. se po rychlém přechodu dostali domácí do vedení, když se akrobatickým způsobem trefil Plojhar. Domácí Olympie mohla zvýšit v 78. min., když Jar. Brom z malého Vápna přestřelil. Trest pro domácí mohl přijít v 88. min., ale hostující Kvapil střílel hlavou nad. Domácí si tři body zasloužili hlavně za hru ve druhém poločase.
Branky: 40. Josef Brom, 76. Plojhar – 16. Kotous. Rozhodčí: Hanzal, ŽK 4:2, 220. diváků. (bez)

Hluboká – Dražice 2:1 (1:1) – Domácí vstoupili do utkání raketově a už ve 2. min. po akci Hájka a Janouška, skóroval Horejš. V 6. min. se dostal do úniku hostující Peclinovský, ale Vácha ho stačil včas zblokovat. Ve 20. min. po dalším brejku a chybě domácí obrany vyrovnal Novotný. Ve 26. min. Hájkův povedený rohový kop prolétl před třemi domácími, ani jeden z nich nestačil míč usměrnit do branky. Ve 40. min. po uvolnění a krásném centru Povišera, Hájek dal hlavou těsně nad. těsně přestřelil. V 60. min. šla bomba Stráského z trestného kopu těsně vedle. Utkání rozhodl výborný Hájek, z tr. kopu chytře po zemi dal k tyči na 2:1. Pochvalu si zasloužil i Horejš.
Rozhodčí Hodánek – Hoch, Jelínek, diváků 120. ŽK 3:2. (má)

POHÁR KFS: Božetice – Sok. S. Ústí 2:1, za vítěze Kutálek, Kortán.