Jako kdyby někdo v první lize zamířil ze Sparty do Slavie! Mezi kluby a rivaly ze stejné soutěže, které dělí jen deset kilometrů, se přece nepřestupuje. Obvykle… „Někteří kluci se prý na mne naštvali, ale pak se to uklidnilo," doslechl se David Ardamica.

Druhý Ardamica, Tomáš, Dolní Bukovsko celou sezonu trénoval a od léta s největší pravděpodobností povede v kraji fotbalisty Veselí. Na bratra netlačil. „Nechal to na mně, na mém rozhodnutí," ujišťuje mistr I.B třídy.

Radost, kterou prožíval, když se Ševětínem završil postupovou jízdu, by ale za nějakou tu výčitku stejně stála… „Řekl jsem si, že to na půl roku zkusím. Udělal jsem to pro sebe. Viděl jsem, že Ševětín předvádí dobrou hru. Přišel jsem si zahrát pěkný fotbal s dobrými hráči," vysvětloval David Ardamica, sotva polevilo to největší postupové veselí.

„Viděl jsem , že Ševětín má na to, aby postoupil, což se povedlo a jsem za to rád. A teď skončím. Mám toho dost, chci se věnovat hlavně rodině, dětem," prohlásil po posledním utkání sezony zkušený David Ardamica.

Připustil, že kopačky na hřebík nepověsí. „Možná si občas půjdu zahrát v Bukovsku za béčko," nevyloučil, že se objeví alespoň v nižší soutěži v okrese.

Do Ševětína sice zamířil na jarní část, ale na své Bukovsko při odvetách na trávníku již nenarazil, protože oba celky si svůj druhý duel sezony předehrály v listopadu. „Udělali jsme tady bod a já dal gól a nahrával," usmívá se host Ardamica, jenž v derby vyrovnal na 2:2. „Kdyby Ševětín nepostoupil, možná by mi to teď vyčítali! Ale naštěstí to dopadlo, jak to dopadlo. V Ševětíně jsou zkušení kluci a hrálo se mi s nimi moc dobře," pochválil své dočasné spoluhráče.

Není náhoda, že hned po derby se v zákulisí objevily informace o možném stěhování tohoto hráče. „Kluci mě přemlouvali už kolikrát. Já chtěl úplně skončit, ale Radim Novotný a Venca Chalupa mě uhnali. Řekl jsem si, že to na ten půlrok ještě zkusím. Naposledy. Postoupit a v nejlepším skončit," vykládá.

Po trenéřině prý nepošilhává. „Nevím, ani nemám licenci," kroutí hlavou. „Měl jsem céčko, a to mi propadlo. Na trénování není čas, protože celý týden jsem v Rakousku," vysvětluje muž, jenž po působení v Rakousku v závěru kariéry dokázal postoupit do I.A třídy jak s Bukovskem, tak s nedalekým Ševětínem.