Třebětice jsou nováčkem krajského přeboru. Drží se v první polovině tabulky, naposledy vyhrály 3:1 v Rudolfově. Předseda klubu Josef Bastl je s průběhem podzimu velmi spokojený. "Průběh podzimu nám vyloženě vyhovuje, jsme spokojení," dívá se na tabulku nejvyšší krajské soutěže. "V pár zápasech nám bodový zisk sice utekl, takže to mohlo být ještě o malinko lepší." Mohlo, ale i tak je třebětický fotbalový podzim úžasný. Klub v minulé sezoně vyhrál s přehledem I. A třídu. Kvalitu potvrzuje i v KP. "Celkově je v klubu spokojenost," přikyvuje Bastl.

Radomil Procházka jde na to. 70. minuta
To musíte vidět. Geniální střídání. Trenér sám sebe poslal na hřiště. A rozhodl

Po přípravě se Třebětice vrhly do sezony po hlavě. Úvod ale úplně ideální nebyl. V prvním zápase (2. kolo) prohra v Olešníku (1:2), ve druhém utkání (3. kolo KP) porážka doma s Hlubokou (1:2) a ve třetí střetnutí (4. kolo) v bláznivém duelu prohra v Mirovicích (3:4). V Mirovicích tým prohrával v 7é. minutě 1:3, Černoch z penalty snížil (71.), Švarc v 75. vyrovnal, ale o tři minuty později vrátil vedení domácím Štochl…

Po třech zápasech měly Třebětice na bodovém kontě nulu!

Druhého září ale tým, který vede trenér Černoch, rozstřílel doma Strakonice a už to jelo. "Příprava byla dobrá, ale měli jsme hodně těžký los," vrací se předseda klubu Josef Bastl k úvodu sezony. "Tři kola byla těžká, začínali jsme zezadu, ale postupovali jsme dálo a dál. Jsme v půlce tabulky, kdyby to vydrželo dál, tak bychom byli spokojení." Podívejte se na na videu na gól Romana Nehyba, který jsme Deník označil za Gól 14. kola KP. Tady je: Nehybgol. 

Fanoušci podporují Třebětice doma i na hřištích soupeřů. "Během podzimu míváme na výjezdech dvacet, třicet, někdy i padesát diváků," potvrzuje šéf sympaticky ambiciózního klubu. "Jsme malá vesnice, máme 330 obyvatel, fotbal jeu nás doménou číslo jedna. Na podzim chodí na zápasy dvě stě, tři sta diváků."

Velkou radost mají Třebětičtí ze složení kádru. "Jediný hráč, který prošel Jindřichovým Hradcem, je syn trenéra Ondra Černoch, jinak tu jsou všichni naši hráči." Bastl má po ruce i konkrétní čísla. "Ze šestnáctičlenného kádru je dvanáct až třináct kluků místních. Třebětických, kteří v naší vesnici žijí." Osa týmu je viditelná. Bastl pokračuje: "Černoch je na ose s Romanem Nehybem, Habrem a Martinem Kelblerem. Ti jednoznačně tvoří pilíř družstva."


Načítám tabulku ...