Nikoli Rudolfov B a Nová Ves, jak naznačovala podzimní sezona, ale Planá s Olešnicí se přetahují ve druhé půlce soutěže o postup do I.B třídy fotbalistů.

Čtyři Dvory B v minulém pomohly Plané, když doma obraly o dva body Olešnici. „Byly na nás dobře připraveny," konstatoval trenér hostů Martin Havel a ocenil, že utkání nabídlo pěkný fotbal.

V neděli jeho tým přivítá  Planou a tento duel hodně napoví, kdo vyhraje okresní přebor! V Olešnici se proto čeká při šlágru největší jarní návštěva. „Ztrácíme, ale chceme se zkusit dotáhnout. Ještě to pro nás není uzavřené! Budeme hrát na vítězství," slibuje za Olešnické Martin Havel.

Oba aktuální favorité v boji o postup v zimě doplnili kádr o kvalitní hráče. Olešnice přivedla z nedalekých Trhových Svinů střelce Lukáše Lenka. Planá šla v posilování ještě dál a vedle bývalého fotbalisty Dynama (také Hluboké, Zlivi) Tomáše Řehoře a exbrankáře Bavorovic Jana Nováčka se na jaře může opřít o nedávno ještě divizního Jana Pintéra.     

SK Planá po víkendu vede o bod a má k dobru odložené utkání na Lokomotivě, kde nastoupí 4. června v 18.00. Pokud v Olešnici zvítězí, těžko už ji někdo dostihne… Případný úspěch Olešnice ale ještě může závěr jara pořádně zdramatizovat.