V sobotu je v Písku prověří pražská Slavia (17.30).

Dle trenéra Františka Cipra byla první půle ze strany jeho týmu hodně dobrá. „Mohli jsme dát více gólů, šancí jsme měli víc než soupeř a způsob naší hry se mi hodně líbil," vyzdvihl a měl namysli jistě i příležitosti, které do přestávky měli Jurdík a Linhart.

V první půli hrálo Dynamo v sestavě, která se zřejmě začíná rýsovat i pro soutěžní boje. „Třináct čtrnáct lidí je jasných, ještě musíme doladit základní sestavu a taky rozhodnout o dvou třech lidech, zda si je v kádru necháme," podotkl zkušený trenér.

Tři inkasované góly ve druhé půli ho mrzely. „Že jsme dali tři góly, mě těší, nicméně tři góly dostat je hodně, byly laciné a chyby v obraně po půli mě mrzí," vraštil čelo Cipro.

Trenér Bohemians Roman Pivarník měl radost, že jeho svěřenci dokázali z 0:2 otočit na 3:2. „Škoda, že jsme vítězství neudrželi," litoval.

Některá střídání ve složení svého týmu označil za plánovaná: „Chtěli jsme zápas rozdělit s přihlédnutím k tomu, že někteří hráči měli herní i tréninkové deficity," uvedl pro klubový web. „Začali jsme na dva útočníky, ale propadávali v záložní řadě. Ani se hrou dozadu jsem moc spokojen nebyl," uzavřel Pivarník.

Proti Chemnitzu půjde posílená juniorka

Fotbalisté Dynama si ještě před sobotním zápasem v Písku se Slavií v pátek od 17.30 hodin v Rakousku zahrají s německým Chemnitzer FC.

Fotbalový klub z bývalého Karl-Marx-Stadtu, jak se současný Chemnitz za dob NDR nazýval, hraje v této době třetí německou ligu. Od letoška tam hraje mj. i exteplický Martin Fenin. „Vzhledem k nabitému programu, jaký v tomto týdnu máme, bude základ našeho týmu proti Chemnitzu tvořit juniorka, kterou doplní pět šest mladších hráčů z našeho kádru," sdělil Deníku jižní Čechy trenér František Cipro s tím, že páteční podvečerní utkání v hornorakouském Ulrichsbergu bude i pro posílenou juniorku náročnou prověrkou.

Mladíci Dynama potvrdili herní pohodu ve středeční přípravě na Složišti, kde s divizním J. Hradcem vyhráli vysoko 6:1. „Byla to dobrá příprava, trošku jsme si i zastříleli, ale my jsme i takový výsledek potřebovali," zdůraznil trenér Jiří Lerch, jenž v nové sezoně jednadvacítku Dynama v lize juniorů spolu s Pavlem Kučerou povede. Divizního nováčka však pochválil. „Hradec byl dobrým soupeřem a zápas tudíž splnil účel," vyzdvihl.

S tím, že v pátek na jeho svěřence ale v Rakousku čeká těžší soupeř, Lerch souhlasí. „To asi bude hodně těžký zápas a pro naše mladé kluky pořádná zkouška, chtěli bychom však obstát co nejlépe," ujistil.

Že by juniorku v Rakousku měli doplnit i pendlové z druholigového áčka, Lerch sice uvítal, až tolik to ale poměr sil dle něj neovlivní. „Zřejmě budeme mít z áčka k dispozici mladší kluky a pro ně také to bude obrovská zkušenost."

Vysoké vítězství s J. Hradcem trenéry juniorky potěšilo, radost ale měli už v neděli ze hry týmu v Písku. „Prohráli jsme tam 4:3, když jsme Písku tři góly darovali, za výkon jsem tam ale kluky chválil."

Sestava juniorky Dynama proti J. Hradci: Coufal (46. Rotbauer) – Křiváček (46. Tušer), Janoch, Jenne (80. D. Hric) – Hrachovec, Sodomka, Otepka, Čadek, Bálek – Duran (51. Škoda), Pasecký.