Letošní v pořadí již 46. ročník fotbalového turnaje O pohár starosty města Nová Včelnice bude mít i letos opět výhradně prvoligové účastníky. Netradičně ve středu 8. července se divákům představí český mistr Slavia Praha, Dynamo České Budějovice, 1. FC Brno a FK Příbram. Atraktivní klání začíná ve 14 hodin.

Fotbaloví fajnšmekři se tak mohou těšit především z účasti tuzemského mistra pražské Slavie, která se zároveň kvalifikovala do předkola Ligy mistrů.

A to byl právě hlavní důvod, proč letos organizátoři z novovčelnického fotbalového oddílu museli zavedený sobotní termín změnit a poprvé v dlouholeté historii se tak bude hrát ve všední den.

„Vzhledem k tomu, že Slavii čeká předkolo Ligy mistrů a tomu musí uzpůsobit přípravu, nebylo ohledně termínů moc na výběr. Nakonec jsme se domluvili na středě, ale věřím, že to hojnou účast diváků nikterak nepoznamená, neboť přítomnost českého šampiona by měla být dostatečným lákadlem,“ tvrdí manažer včelnického klání Miloš Strachota.

Pro návštěvníky jednoho z nejstarších a nejkvalitnějších letních fotbalových turnajů v Česku je navíc nachystán i bohatý doprovodný program.

„V plánu je autogramiáda fotbalistů Karla Poborského a Vladimíra Šmicra, účast České miss Ivety Lutovské z Třeboně a objevit by se měl i olympijský vítěz Aleš Valenta. Kromě toho jako vždy připravujeme i bohatou tombolu a chybět rozhodně nebudou ani vyhlášené grilované makrely,“ dodal.

Program turnaje

14.00: Slavia – Dynamo ČB
15.15: FC Brno – Příbram
16.30: exhibiční utkání
17.10: zápas o 3. místo
18.20: finále turnaje