Další pokus malšanů udržet  divizi déle než rok začal úspěšně – výhrou v Sušici 4:0. „Vstup se nám povedl. V prvním kole jsme podali výborný výkon. Spokojeni jsme se hrou i výsledkem,  takže se na zápas doma moc těšíme a věřím, že se na nás diváci přijdou podívat. Chtěli bychom vyhrát," prohlašuje trenér Malše František Mertl.

Nepamatuje, že by kdy Roudné v divizi vyhrálo venku tak přesvědčivým výsledkem jako v Sušici! Dirigentskou taktovku pevně třímal na hřišti zkušený Rudolf Otepka, čisté konto udržel brankář Hajdušek, roli tahounů potvrdili Jasanský a Trněný – a tak by se dalo pokračovat. „Ostatní hráči se přidali a celkově jsme podali velmi dobrý výkon," chválí si Mertl, jenž sice třikrát střídal, ale to nebylo kvůli tomu, že by ho někdo z hráčů zklamal. „Střídal jsem, jen když toho měli dost, aby si zahráli i ti druzí. Vůbec ne kvůli výkonu!" zdůrazní.

Přesto František Mertl avizuje změny v sestavě. Malše se stala farmou Dynama a v sobotu padne rozhodnutí, kdo z pendlů posílí Roudné v jihočeském derby. Mělo by jít o tři hráče.

I přítomnost fotbalistů Dynama v dresu Malše by měla být pro diváky tahákem. „Po roce se tu bude hrát divize, jinde v okrese není. Už jarní část byla z naší strany dobrá, navíc v neděli dopoledne hraje málokdo," přidává trenér Mertl další důvody, proč jít do Roudného na fotbal.  Staronový účastník divize bude v roli farmy určitě více na očích. „I Martin Vozábal říkal, že když k nám pošle hráče, přijde se na ně podívat, protože se u nás rozehrávají na ligu," souhlasí roudenský lodivod.

Do kádru se v týdnu vrátil host z Kamenného Újezda Karel Krůček a podle všeho hned v neděli zasáhne do hry, naskočí do obrany na svůj post stopera.

Soupeře roudenský trenér mapuje od samého začátku soutěže. V úvodním kole navštívil duel Táborska B, a hlavně Českého Krumlova, s nímž se Roudné utká. „Musíme si divizi zažít pod kůži," usmívá se pozorovatel František Mertl, jenž v dresu Slavoje asi  nejlépe zná oba stopery, Klivandu s Dudákem. „Oba jsou z Kameňáku," podotýká bývalý kanonýr.

Český Krumlov považuje za bojovného soupeře, který dobře brání a hrozí ze standardních situací, kde umí využít své vysoké hráče. Proti Klatovům (1:0) se trenérovi nejvíce líbil útočník Jindřich Rosůlek, jehož bratr Jakub před časem střílel góly v Roudném. „Na něj si budeme muset dát pozor," varuje. „Ale pokud předvedeme naši hru a nepřizpůsobíme se soupeři,  měli bychom vyhrát," věří svému týmu roudenský kouč Mertl před domácí premiérou.