Trenér Luboš Zákostelský si je důležitosti duelu dobře vědom. „Z pohledu tabulky je to atraktivní utkání. Porážka v domácím prostředí by pro nás znamenala komplikaci, avšak ve hře ještě je spousta bodů,“ uvedl Zákostelský, jehož tým se ale na zápas připravuje naprosto standardně. Pouze deštivé počasí zasáhlo do plánu tréninků. Jeden z nich se musel uskutečnit na umělé trávě.

Utkání s Ovčáry přichází po porážce v K. Varech. „Atmosféra po něm byla trochu hustá. Ten zápas se mi vůbec nelíbil. Ani hráči mi nedokázali vysvětlit, proč hráli tak špatně. Řekl jsem jim, že s takovým výkonem nemají šanci se udržet v čele tabulky. Ale už je to pryč, už s tím nic nenaděláme, musíme koukat dopředu,“ zdůraznil Zákostelský.

Varuje před kompaktní a zkušenou hrou Ovčár, které jsou dle něj oprávněně tak vysoko v tabulce. Podávají totiž vyrovnané výkony, na nichž se podílí řada kvalitních hráčů od brankáře Straky přes obránce Kovaříka a záložníky Müllera a Bayera až po útočníka Hyku. „Ve hře Ovčár se snoubí zkušenost s elánem a chutí. S tímto týmem nikdo nepočítal, hraje bez stresu, bez zábran, má sebevědomí,“ uvedl Luboš Zákostelský.

Písek prohrál ve Varnsdorfu 4:1, ale i domácí kouč Zbyněk Busta hosty hájil. „Zdánlivě jasný výsledek neodpovídá průběhu hry. Hosté měli za stavu 2:1 tlak i šance, ale my je dokázali trestat, když začali mít vzadu okénka,“ podotkl.

V sobotu ráno od 10.15 hraje Písek se Žižkovem B a chce zvítězit. „Žižkov hraje o záchranu, takže jistě přijede v silné sestavě. Nebude to lehký duel, ale měli bychom být kompletní a po té ztrátě ve Varnsdorfu chceme doma všechny body. Věřím, že kluci zabojují. Stále je ve hře minimálně třetí místo,“ upozornil asistent trenéra Ladislav Bernát.

Též v 10.15 začne na Složišti v sobotu i zápas béčka Dynama s Motorletem. „Z áčka nám vypomohou Křížek, Koutný, Jasanský a Mezlík, vrací se taky Novák a Rakovan, kteří hráli v Jablonci za áčko. Když vyhrajeme, budeme už prakticky zachráněni,“ burcuje trenér Jiří Lerch.