Vítězstvím nad Lomnicí (2:1) v posledním kole fotbalisté Ševětína završili postupové snažení a po roce se vrátí do I.A třídy. Již v půlce sezony naopak bylo jasné, že těžko zabrání pádu klub v Temelíně. Čerstvá dohoda s Olešníkem mu ale dává reálné šance na návrat. Na podzim ho v soutěži vystřídá Olešnice. Své posty uvolnili trenéři v D. Bukovsku a Temelíně, kde budou hledat nástupce.

SEDLEC – KŘEMŽE 8:2. Stanislav Šindelář, předseda Sedlce: „Utkání se pro nás na začátku vyvíjelo špatně, soupeř se po hrubé chybě dostal do vedení. Pak jsme ale obrátili skóre na 4:1, ke konci první půle jsme dostali po hrubé chybě gól na 4:2. Ve druhé půli jsme už hosty k ničemu nepustili a skóre postupně narůstalo. Nejvíce se prosadil střelec Pavlíček, který dal čtyři góly, z toho jednu z penalty.  Poslední utkání jsme zvládli, s posledním to byla povinná výhra a dá se říct, že je spokojenost. Nakonec jsme předstihli Kameňák a skončili devátí."

H. PLANÁ – ZLIV 4:1. Vadim Rys, asistent Zlivi: „Podali jsme nejhorší výkon v sezoně, domácí vyhráli zcela zaslouženě. Mrzí mě, že na skvěle připraveném hřišti přistoupili chlapci k zápasu naprosto laxně, a nebýt brankáře Remty, mohl být rozdíl ve skóre i větší. Zápas je černou kaňkou za jinak dobře zvládnutou sezonou. Naštěstí tragický výkon neměl vliv na dokopnou, kde jsme už opět byli ve vynikající formě."

FRYMBURK – NEMANICE 1:3. Stanislav Korčák, předseda Nemanic: „Ve Frymburku jsme byli jednoznačně lepší, mohli jsme dát gólů i víc, ale nějak nám to tam nepadalo… Loni jsme tam prohráli. Ve Frymburku to není jednoduché, ale chtěli jsme skončit třetí, kluci se moc těšili na dokopnou a hráli výborně! Třetí místo je super, oslavili jsme je, protože z něj máme velkou radost. Už dáváme dohromady sestavu pro příští rok. S největší pravděpodobností skončí Standa Dubský starší."

MALONTY – PLANÁ 0:3. Luboš Pintér, místopředseda Plané: „Byl to klasický poslední zápas. Víc se útočilo, než bránilo, a tak jsme měli na začátku šance jak my, tak soupeř a Nováček toho v bráně dost pochytal. Ve druhé půli jsme drželi míč, domácí jsme přimáčkli a nakonec dali i ty potřebné góly. Překvapilo mě, v jaké atmosféře se hrálo. S místními fanoušky jsme seděli u jednoho stolu a besedovali o fotbalu, takže nás mrzí, že Malonty sestupují. Škoda, že ve Frymburku nebyla remíza, skončili bychom třetí. Ale taky jsme mohli být první, kdybychom hráli lépe…"

TRH. SVINY – K. ÚJEZD 5:0. David Štojdl, hrající asistent T. Svinů: „První půle byla ještě vyrovnaná, ale druhou už jsme měli ve vlastní režii. Kameňák měl s sebou dorostence, ale my je nasadili do hry taky, včetně 16letého Kostohryza, který dal gól a na jeden nahrál. Druhé místo bereme, i když si myslím, že by na něj patřila Planá, nebýt toho nešťastného odečtu bodů, a my bychom skončili čtvrtí, což by odpovídalo realitě. Umístění je hezké, ale neřešíme je, spokojeni jsme hlavně s body."

Vojtěch Brozman, trenér Kamenného Újezda: „Po dvou úspěšných výsledcích jsme si řekli, že zkusíme ve Svinech zabodovat, abychom jeli na dokopnou zvesela. Ale i když jsme prohráli 0:5, byla dokopná veselá… První poločas byl ještě vyrovnaný, prohrávali jsme zbytečným gólem 0:1 a měli jsme šanci vyrovnat, kterou jsme nevyužili. Soupeř měl více ze hry a ve druhém poločase  nás trestal z protiútoků. Na naši omluvu musím říct, že jsme dohrávali s dorostenci, kteří už hráli dopoledne zápas na Hradech. S mladými je spokojenost, snaží se. Nad desátým místem nejásáme, ale víme, že kádr prochází velkou obměnou. Pokud u mladých hráčů udržíme zájem o fotbal, je o budoucnost v Kameňáku postaráno."

Č. KRUMLOV B – DŘÍTEŇ 6:1. Tomáš Slepička, hrající asistent Dřítně: „Jeli jsme do Krumlova v jedenácti lidech a po pěkné akci dal Ondra Šíma vedoucí gól. Soupeř do poločasu otočil skóre a ve 40. min. nám byl zbytečně vyloučen trenér, který musel nastoupit. V horku bylo ve druhém poločase otázkou času, kdy dostaneme další góly. Výsledek hovoří za vše, jsme rádi, že sezona skončila a přes léto se musíme dát do kupy. S jarem jsme nespokojeni."

SM. LHOTA – TEMELÍN 5:2. Miloslav Beránek, předseda Temelína: „Poslední zápas v krajské soutěži jsme chtěli zvládnout dobře.  Měli jsme převahu, bohužel dvě naše chyby v obraně na začátku a na konci poločasu domácí nekompromisně potrestali. Ve druhé půli jsme domácí přitlačili a v rozpětí dvou minut dvakrát skórovali: v 55. min. Kotlár, v 57. min. po rohu hlavou Jaroš. Pro zranění pak odstoupil stoper Hrdina. V době našeho tlaku se bombou trefil domácí stoper a soupeř vedl. Závěr patřil Smetanově Lhotě, která přidala dva góly. Po dvou letech opouštíme krajskou soutěž a věřím, že se jednou vrátíme."

LIŠOV – D. BUKOVSKO 4:3.  Štefan Farkaš, vedoucí Lišova: „Byl to zápas plný zvratů. Začátek vyšel lépe nám a po slepených gólech Jana  Kándla jsme ve 13. min. vedli 2:0.  Rychlé vedení naše hráče poněkud uspokojilo, soupeř vycítil šanci a do přestávky brankami Venčovského a Kliky vyrovnal. Druhý poločas kvůli bouřce a krupobití začal se zpožděním. Vstup měli lepší hosté a gólem Venčovského se v 52. min. ujali vedení. V těchto chvílích měl soupeř převahu, postupně jsme ale hru vyrovnali a přišly šance.  Po pohledných akcích Wernera a Davida Mlýnka nejprve Ota Mach vyrovnal a pak krásnou křižnou střelou Murčo dal vítězný gól. Myslím, že zápas svou dramatičností uspokojil diváky a nás těší, že jsme dokázali průběh otočit. Byla to pěkná tečka za jinak nepříliš povedeným jarem. Po podzimu to vypadlo na lepší umístění, i tak jsme ale s pátým místem spokojeni."

Tomáš Ardamica, trenér Dolního Bukovska: „K vidění byl divácky atraktivní, útočný fotbal. Měli jsme lepší hru v poli, s míčem, ale zase na druhou stranu Lišov lépe zvládal brejkové situace. Utkání by spíš odpovídala remíza, Lišov byl šťastnější. S ohledem na kádr čtvrté místo není špatné. Umístění mohlo být třeba ještě o stupínek lepší, ale asi je to maximum, čeho jsme mohli dosáhnout."

LEDENICE – BYSTŘICE 1:0. Petr Vítovec, trenér Ledenic: „Poslední utkání sezony jsme odehráli v klidu, soupeře jsme měli sedmdesát procent času na jeho polovině, ale nedali jsme ani ty nejvyloženější gólové příležitosti. Jen Fencl mohl dát čtyři branky. Sezonu jsme zakončili skvěle: Druhé místo, skvělá parta a ještě hezčí dokopná."

ŠEVĚTÍN –  LOMNICE 2:1. K úspěchu SK Ševětín se ještě vrátíme podrobněji.