Jak trenér František Cipro už v týdnu naznačil, v sobotu si odbyl premiéru v budějovickém dresu exsparťanský stoper Tomáš Řepka, jehož start v turnaji se stal událostí fotbalového víkendu a díky němu byl v Satalicích o zápas nevídaný zájem. Dlouho před výkopem se ke stadionku, kde na jiné zápasy tohoto zimního turnaje chodí pár desítek diváků, hrnuly davy fanoušků, parkoviště nestačilo.

„Kudy se jde na hřiště? Jdeme se podívat na Řepu,“ ptal se dle zpravodaje ČTK asi čtyřicetiletý fanoušek se sparťanskou šálou kolem krku. V hledišti byly vidět i rudé dresy letenského týmu s dvojkou, kterou Řepka měl ve Spartě a dostal ji i v Dynamu. „S dvojkou nebyl problém, tady ji nikdo neměl,“ krčil rameny Roman Lengyel, dle něhož dvojku naposled v Dynamu měl asi Tomáš Hunal.

A co Řepka samotný? Podle kolegů z deníku Sport premiéru v Dynamu zvládl výborně. „Mladším spoluhráčům stačil fyzicky i rychlostně, za celých devadesát minut si nemusel pomoci jediný faulem,“ konstatoval autor komentáře ve včerejším Sportu. Jeden faul sice rozhodčí Řepkovi odpískal, nicméně jak televizní šot potvrdil, sudí Adam se zřejmě zmýlil, protože skluz na Poděbradského se zdál být čistý. Viděli to tak i diváci, sudího za tento verdikt vypískali.

V zajímavém utkání Dynamo prohrávalo od 30. minuty 0:1, ještě v závěru první půle měl vyrovnání na noze Sandro, jehož ránu k tyči brankář Koubek vyrážel s velkými potížemi. Ve druhé půli Jihočeši dvěma góly skóre otočili (po Otepkově rohu vyrovnal hlavou Naumov a deset minut nato se ukázkovou střelou trefil kanonýr Ondrášek), jenže poslední slovo měl v 73. minutě hradecký Mrázek.

Tomáš Řepka, jenž nastoupil s kapitánskou pásku, si debut pochvaloval. Byť čtyři měsíce nehrál, cítil se prý dobře. „Kluci mě vzali výborně. Jsem šťastnej a spokojenej,“ svěřoval se po zápase. „Tu pásku mi kluci dali, aby mě to víc stálo,“ se širokým úsměvem vysvětloval, proč byl na hřišti kapitánem. Dle televize Nova ho to bude stát třicet tisíc korun. „V tom je ale i zápisné,“ usmíval se.

Trenér Cipro remízu označil za spravedlivou. „Ale výsledek je z mého pohledu zcela nepodstatný. Za stavu 2:2 měly oba týmy i další šance a vyhrát mohl kdokoliv,“ dodal.

Velké závěry nedělal Cipro ani z nedělní třígólové prohry s Bohemkou, kdy chyběli mj. Řepka, Lengyel, Otepka, Sandro a Naumov. Ani jeden zápas nehrál Javorek. „Šanci si zahrát a předvést se dostali další hráči z kádru. I tento turnaj nám napoví, s kým můžeme a nemůžeme počítat,“ podotkl zkušený kouč. „Těší mě, že se vzhledem k hernímu stylu Bohemky nikdo nezranil a že se můžeme v pohodě dál připravovat,“ uzavřel Cipro.

Hradec Králové – Dyn. Č. Budějovice 2:2 (1:0)

Branky: 30. Jedunov, 73. Mrázek – 60. Naumov, 70. Ondrášek. Rozhodčí: Adam.

Hradec: Koubek (46. Lindr) – Petrášek (46. Hochmeister), Fukal (46. Chleboun), Poděbradský – Fischer, Janoušek, Šisler (46. J. Dvořák), Malinský (46. Štěpán) – Černý (46. Klapka), Mrázek, Jedunov (62. Schwarz).

Dynamo: Delač – Čirkin (46. Sajtl), Řepka, Lengyel, Novák – Klesa, Otepka, Rýdel (46. Rakovan), Sandro (58. Rein) – Ondrášek, Veverka (46. Naumov).

Dyn. Č. Budějovice – Bohemians 1905 0:3 (0:1)

Branky: 26. Hartig, 64. Orolín, 87. Nerad. Rozhodčí: Ardeleanu.

Dynamo: Křížek – Novák, Horejš, Riegel (46. Rakovan), Pecka – Němec, Čirkin, Rýdel, Hudson – Veverka, Ondrášek (46. Klesa).

Bohemians: Marek – Jindřišek, Cseh (46. Nerad), Lukáš, Růžička (46. Kraják) – Budínský (46. Orolín), Borek (46. Nešpor), Kraus, Bartek – Hartig, Vyhnal (46. Šumský).