Ti totiž celou hodinu museli dohánět jednobrankový náskok zkušenějšího soupeře a povedlo se jim to až za „dvě minuty dvanáct“ gólem stopera Nováka.

Hosté z Písku jeli na Složiště s vizitkou druhého týmu tabulky, který na jaře jen jednou prohrál, přesto trenér Zdeněk Staroba roli favorita před zápasem razantně odmítl. „Pět klíčových hráčů je na marodce, další dva jsou v trestu,“ připomněl, že jeho mužstvo bude v derby citelně oslabeno. Nakonec dva z těch pěti marodů, Polodna a Hrbáč, nakonec nastoupili a odehráli celý zápas. „Ze strany hostí šlo zřejmě o taktický tah,“ usoudil domácí kouč Jiří Jurásek, dle něhož hráči jako Pivoňka, Peroutka, Jendruščák, Hrbáč, Polodna či Zušťák, kteří za Písek v derby nastoupili, jsou zárukou velké fotbalové kvality.

Hosté začali na Složišti dobře a v první půli měli zápas ve své moci. Už v 7. min. si naběhl do první velké šance Polodna, jemuž v poslední chvíli ukopl míč křižující Bambule. Ve 24. minutě se Sleza šikovně zbavil Mrvy a přihrál Komárkovi, po jehož centru nabíhající Hrbáč sám před gólmanem Křížkem poslal hrudí míč vedle brány.

Ve 28. minutě hosté udeřili: Sleza znovu utekl podél pravé lajny a prudce nacentroval, Polodnova tečovaná hlavička sice skočila nad bránou, jenže z následného Komárkova rohu už Pivoňka míč poslal do sítě – 0:1. „Já jen natáhl nohu a lehce míč tečoval. Snadný gól, ale jsem za něj moc rád,“ culil se písecký stoper.

Další vydařenou akci předvedli hosté ve 36. min., kdy Zušťák vyslal do uličky míč na Hrbáče, po jehož ideálním centru nabíhající Sleza, jehož výkon byl asi nejpříjemnějším překvapením derby, hlavou zamířil přesně, Křížek v bráně ale jeho střelu kryl.

Obrat po půli

Až poté si první vážnější příležitost připravili i domácí mladíci, byla to ale šance z kategorie vyložených, po Mašátově přetaženém centru však Dobal u vzdálenější tyče odkrytý kout Samoelovy branky netrefil. Právě s chutí a dobře hrající Dobal vyzval v 57. minutě ke skórování ideální přízemní přihrávkou Kučeru, tomu ale míč sjel z kopačky.

To už bylo ve druhé půli, ve které juniorka Dynama, ve snaze s výsledkem něco udělat, zýšila úsilí a hru v poli vyrovnala. A měla i dobré šance: v 68. minutě si střídající Hojdar naběhl na dlouhý pas, nedal se Kosobudem od míče odstavit a běžel sám na Samoela, ten ale jeho střelu stačil nohama vykopnout na roh. Další možnost vyrovnat měl po Mašátově centru v 79. min. znovu Hojdar, hlavou v čisté pozici však poslal míč koníčkem nad píseckou branku. Až dvě minuty před koncem se domácí za svou snahu dočkali zasloužené odměny, když další střídající hráč Smolen, který byl na hřišti pár minut, po rohovém kopu poslal odražený míč přesně na Nováka, jenž ho poslal do sítě – 1:1.

„Za tu naši aktivitu ve druhé půli jsme si bod zasloužili, protože jsme vyvinuli tlak, přidali v nasazení a měli i pár dobrých šancí,“ uvedl trenér Jiří Jurásek a tu Hojdarovu druhou příležitost označil za stoprocentní. „Hlavičkoval u tyče zcela sám,“ vrtěl hlavou.

„My měli dlouho zápas ve svých rukách, pak jsme ale povolili a umožnili soupeři dvě tři standardky, kdy jsme si ve dvou situacích na zadní tyči o gól koledovali a nakonec v samém závěru dovolili pozdním vystoupením proti soupeři Dynamu vyrovnat. Je to velká škoda, za celý průběh zápasu jsme si ty tři body podle mého soudu zasloužili,“ litoval trenér Zdeněk Staroba.

Branky: 88. Novák - 28. Pivoňka. ŽK: Hrbáč. Diváci: 200. Rozhodčí: Průcha – Klátil, Štuk.

Dynamo B: Křížek – Bakala, Bambule, Novák, Mrva (75. Smolen) – Hudson, Mašát, Tischler, Dobal (85. Pliška) – Kučera (60. Hoj〜dar), Nekvinda.

FC Písek: Samoel – Jendruščák, Pivoňka, Skopalík, Peroutka – Sleza (90. Šafarik), Komárek, Kosobud, Hrbáč – Zušťák, Polodna.