„Za tu naši aktivitu ve druhé půli jsme si bod zasloužili, protože jsme dokázali vyvinuli tlak, přidali jsme v nasazení a měli i šance,“ zmínil trenér B–týmu Dynama Jiří Jurásek možnosti, které měli Dobal, Kučera či Hojdar. „Ta jeho šance byla stoprocentní, hlavičkoval u tyče zcela sám,“ litoval promarněné příležitosti 18letého mladíka.

Sílu Písku uznává: „Vzadu Jendruščák, Pivoňka, Skopalík a Peroutka, v záloze Hrbáč či Kosobud a v útoku Polodna se Zušťákem. Co jméno, to ligový hráč,“ říká v mírné nadsázce Jurásek. „Je fakt, že na lavičce toho moc neměli, ale na hřišti měli hodně silný celek,“ zdůrazňuje.

Ačkoli mladíci Dynama sérii klání bez výhry protáhli na sedm, s remízou z derby panuje na Složišti střízlivá spokojenost. „Myslím, že výsledek byl spravedlivý a odpovídal průběhu duelu,“ míní Jurásek, dle něhož v první půli jeho hráči chybovali i dlouhými míči na střed písecké obrany, kde míče suverénně sbíral Pivoňka. „Ve vzduchu je Pivoňka král, na to jsme hráče upozorňovali. Jenže Zušťák i Polodna naše zadáky napadali a tím je k dlouhým nákopům nutili. Navíc našim útočníkům chybělo víc pohybu. Často tak nebylo komu nahrát,“ přidává další postřeh trenér budějovické juniorky.

Jeho hráče teď čekají v anglickém týdnu dva zápasy venku, i proto Juráska i ten jeden bod, vydřený v hodině dvanácté, těší. „Pro ty mladé kluky je každý bod důležitý, navíc proti Písku, který má skutečně velice kvalitní mužstvo. Pro psychiku našich mladých hráčů má před dvěma zápasy venku ten bod ještě větší cenu,“ uzavírá kouč juniorky.

Regulérní gól?

Zatímco domácí remízu brali, hosté z Písku neskrývali svou rozmrzelost. „Vůbec jsem nepochopil, proč druhý gól, zcela regulérní, sudí neuznal. Za stavu 2:0 by bylo po zápase,“ zmiňuje trenér Zdeněk Staroba neuznaný Peroutkův gól, kdy ale sudí ještě předtím, než míč zapadl za Křížkova záda, někomu z hostí zapískal faul. „Lidé chodí na góly a je škoda, když tak krásný, a dle mého soudu zcela regulérní gól, sudí neuzná. To zamrzí,“ říká s trpkostí v hlase Staroba.

Z tribuny těžko soudit, navíc za stavu 0:0 skončil i v písecké síti míč po Kučerově hlavičce, kterou sudí Průcha za gól na pokyn pomezního Štuka pro ofsajd také neuznal.

Jen v rozhodčích ale písecký trenér příčinu toho, že jeho tým v téměř už vyhraném zápase nakonec přišel o dva body, nevidí. „My měli dlouho zápas ve svých rukou, jenže jsme pak polevili a umožnili soupeři mít dvě tři standardky, kdy jsme si ve dvou situacích na zadní tyči o gól koledovali a nakonec pozdním vystoupením proti soupeři i dovolili domácím vyrovnat. Je to velká škoda, protože za celý průběh zápasu jsme si ty tři body dle mého soudu zasloužili,“ soudí písecký kouč. „Ale co se týče mužstva, nemám nikomu co vytknout. I těch gólových situací jsme měli víc.“

Speciálně zmínil i hru záložníka Slezy. „Hrál poprvé a měl tam dobré věci,“ oceňuje. „Minule mě doma nezklamal Šafárik, teď ho napodobil i Sleza. Pokud v tomto duchu vydrží a přidá ještě něco navíc, mohl by se do třetiligové sestavy brzy prosadit natrvalo. Rozhodně mě mile překvapil a jsem rád, že jeho výkon byl takový, jaký byl.“

Písečtí prakticky celé derby hráli bez střídání, na lavici byli hráči s minimem zkušeností z ČFL. „Naštěstí se podařilo Polodnu a Hrbáče dát dohromady. Těší mě, že i ti, co pravidelně nehrají, jako Hrbáč a Komárek, sehráli kvalitní zápas a potvrdili, že jsou plnohodnotnou náhradou za ty, kteří jsou ještě stále na marodce,“ shrnuje Staroba.